Představujeme se – Chráněná dílna denního centra Barevný svět

Souhrn obrázků a v prostředku logo Barevného světa

Představujeme se – Chráněná dílna denního centra Barevný svět

Chráněná dílna denního centra barevný svět oslavila vloni v září 15 let od svého založení. Jedná se o organizaci, která poskytuje podporu osobám se zdravotním postižením formou sociálních služeb. Tato příprava vede k minimalizaci rizika spojeného s neúspěchem a demotivací k začlenění se na trh práce.

Pracovníci na chráněných pracovních místech jsou lidi s mentálním postižením, naši klienti, které jsme poznali v denním stacionáři. Díky nabízené podpoře a z velké části díky jejich vlastnímu úsilí došli do bodu, kdy jsou schopni se spolupodílet na své sociální situaci, právě díky chráněnému pracovnímu místu.

Jak to všechno začalo

„Chráněná dílna denního centra Barevný svět vznikla zprvu jako denní stacionář. A jak se potřeby klientů stále posouvaly, přidala se služba sociální rehabilitace, později chráněné bydlení v Hrotovicích a v Třebíči. Na to logicky navázala nabídka chráněného zaměstnávání, jako vyústění všech našich služeb“,

vysvětluje Ilona Durdová, vedoucí chráněných pracovních míst centra Barevný svět.

Co nabízíme

Provozujeme dvě chráněné kavárny (na nádvořích zámků Hrotovice a Jaroměřice nad Rokytnou) a chráněnou dílnu. Prodeje výrobků z naší chráněné dílny tvoří velký podíl našich příjmů. Spolupracujeme s několika místními firmami, kterým v rámci náhradního plnění nabízíme různé výrobky, sloužící jako reklamní předměty a dárky. 

I v rámci individuálního prodeje se zaměřujeme převážně na textilní tvorbu s důrazem na funkčnost a originalitu. Vyrábíme pevné nákupní tašky, látkové koše, hračky, polštáře, sáčky na pečivo, ovoce i zeleninu, bytový a kuchyňský textil…

Veškeré naše výrobky jsme schopni přizpůsobit požadavkům zákazníka – firemní, i jiné, logo dokážeme vyšít (ručně i strojově), namalovat i natisknout a vytvořit tak originální předměty.

Vyrobené chňapky v dílně v košíčku

Koronavirová krize jako příležitost

Tak jako mnoho oborů i nás samozřejmě zasáhla pandemie. Rozhodli jsme se nerezignovat, a naplno využít nových příležitostí. Na jaře loňského roku jsme sedli ke strojům a obratem jsme začali šít roušky několika typů, na zakázku, na prodej i např. pro město Jaroměřice nad Rokytnou.

V jedné z našich kaváren, v Hrotovicích fungujeme (až na krátkou pauzu) alespoň prostřednictvím výdejového okénka. Lidé si chodí pro zákusky a kávu do kelímku. Snažíme se, abychom měli v nabídce i dobroty, které pečou naši klienti. Před Velikonocemi rozšiřujeme nabídku o domácí perníky a mazance.

Omezený prodej v Hrotovicích naštěstí vloni vykompenzovala naše druhá kavárna Splněný sen v Jaroměřicích. Paradoxně právě díky omezené možnosti cestování do zahraničí se lidé rozhodli více poznávat krásy naší republiky a nám se tak podařilo dosáhnout dokonce o něco vyšší návštěvnosti než v letech minulých. V Jaroměřické kavárně reprezentuje cukrářskou práci našich klientů dort Čokovišeň, který máme ve stálé nabídce.

V obou našich kavárnách vás obslouží naši klienti a můžete si tam i nakoupit něco z výrobků chráněné dílny.

Ukázka dortu, co pečou klienti dílny

Na co se těšíme?

Těšíme se, že najdeme nové pracovní příležitosti ve spolupráci s firmami třeba i v rámci náhradního plnění. Vítáme nabídky dlouhodobé spolupráce, ale i individuální zakázky, které rádi přizpůsobíme potřebám konkrétního zákazníka.

Více informací o nás najdete v profilu Chráněné dílny denního centra barevný svět.

zveřejnit komentář