Představujeme se – MYJÓMI

Logo Chráněné dílny MYJOMI

Představujeme se – MYJÓMI

Na počátku byla ruční myčka automobilů v Brně. Právě její provoz se před sedmi lety stal prvním počinem nově vzniklého MYJÓMI družstva invalidů. A co poněkud zvláštní slovo MYJÓMI? Název družstva je inspirovaný brněnským hantecem, tedy nářečím. Takže ‚myjó mi káru‘ (umývají mi auto) = MYJÓMI.

Postupně se společnost rozrostla na více než 450 pracovníků. V chráněných dílnách pracují na osmi místech republiky, jimiž jsou Brno, Pohořelice, Svitavy, Břeclav, Třebíč, Miroslav, Choceň a Rumburk. Zaměstnanci se věnují převážně ručním kompletačním, montážním a kontrolním pracím. Mimo to i výrobou vlastních produktů v šicích nebo pletací dílně.

„Cílem je zajistit práci lidem se zdravotním znevýhodněním, kteří pracovat chtějí. Zároveň ukázat v praxi, že i člověk s hendikepem dokáže za vhodných podmínek odvést kvalitní práci.“

Petr Horký, předseda představenstva MYJÓMI družstva invalidů

Boříme stereotypy – chránění dílny nabízejí kvalitní služby!

Právě nejvyšší jakost ruční práce, na níž si MYJÓMI zakládá, si muselo družstvo nejdříve obhájit. Na začátku bylo třeba vyvrátit obecně vžité přesvědčení, že chráněná dílna nemůže nabídnout špičkovou kvalitu služeb a výrobků. U všech zákazníků ale platí, že když se přesvědčí o stoprocentní „myjómácké“ práci, vracejí se.

Svým přístupem bouráme zažité stereotypy, podle nichž chráněná dílna nabízí nekvalitní a předražené výrobky, které si zákazníci kupují ze soucitu se zdravotně znevýhodněnými.“

Petr Horký, předseda představenstva MYJÓMI družstva invalidů

Montáže a balíčky

A co všechno tedy MYJÓMI družstvo invalidů nabízí? Mimo široké spektrum montážních, balicích, kontrolních či kompletačních prací, mezi které patří kupříkladu i tvorba dárkových balíčků pro různé příležitosti nebo etiketování či balení výrobků pro kosmetické firmy, to jsou i některé produkty od kooperujících firem. Také v tomto případě se však jedná o nabídku obohacenou o práci zdravotně znevýhodněných zaměstnanců. Příkladem jsou kupříkladu dárková psaníčka s individuálním potiskem, do kterých se v dílnách MYJÓMI vkládá čokoláda z královédvorské firmy Carla, případně jde o produkt ze spolupracujících chráněných dílen. To platí i pro výběrovou jihoamerickou nebo africkou kávu praženou zaměstnanci sociálního podniku NATURPARK 12 v Kokoříně.

Šátky a ponožky…

Od loňského roku do portfolia produktů MYJÓMI patří také originální Betelné šátky s nanofiltrem. Vznikly coby odezva na šířící se koronavirus a jejich název opět odkazuje na brněnský hantec, kde betelný rovná se skvělý, výborný, vynikající…

Dvě kamarádky, které mají chráněné uši šátky.

Certifikované a opakovaně použitelné polyesterové šátky v široké paletě vzorů a barev i s potiskem na přání zákazníka jsou k mání prostřednictvím e-shopu, kde jim sekundují také barevně sladěné čepice, nákrčníky a další doplňky vycházející z šikovných rukou švadlenek. Šátky navíc představují ekologičtější alternativu k jednorázovým rouškám a respirátorům, neboť nejsou zdrojem dalšího odpadu. Přes e-shop si je možné zakoupit také různobarevné ponožky z brněnské pletací dílny, které si je možné objednat i na přání, například v podobě vypleteného firemního loga, obrázku či nápisu.   

Život v MYJÓMI

Kromě toho, že vytváříme kvalitní služby a produkty, staráme se i o ty, kteří jsou jejich duší – naše zaměstnance. Pomocí interního zpravodaje Život v MYJÓMI již od června 2020 informujeme všechny zaměstnance, co se u nás děje. Časopis vychází jednou za dva měsíce a jeho tištěná verze je rozvážena zaměstnancům do všech poboček. Ti se tak dozvědí novinky z firmy! Seznámí se například s příběhy některých svých kolegů či jak to chodí v jednotlivých dílnách, mají možnost požádat o radu prostřednictvím právní poradny, zjistit, jaké firemní benefity mohou využít, vyluštit si křížovku a mnoho dalšího. Velikost písma ve zpravodaji je uzpůsobena tak, aby si v něm mohli bez potíží číst i lidé se zrakovým hendikepem.

A to není všechno, časopis si může přečíst každý z vás! Život v MYJÓMI je k dispozici rovněž v elektronické podobě na našem webu, a tak si každý zákazník může přečíst, co se u nás aktuálně děje!

Zaujali jsme vás? Navštivte náš profil MYJÓMI družstvo invalidů a vyberte si tu pravou službu pro vás!

zveřejnit komentář