Zavolejte nám: +420 603 941 418

Kontakt

FAQ – Často kladené dotazy

Určitě vás napadá nespočet otázek na registraci, tvorbu dílny, povinnosti, nebo na samotný projekt Integrace bez Negace – Pomáhejme si navzájem, který byl začátkem k tvorbě tohoto webu Chráněné dílny OZP. Na ty nejčastěji kladené otázky jsme se snažili odpovědět na následujících řádcích. Pokud zde nenajdete odpověď na vaši otázku, napište nám na podpora@ChraneneDilnyOZP.cz.

Kdo si může vytvořit profil na webu ChraneneDilnyOZP.cz?

Profil si mohou vytvořit všichni aktéři na chráněném trhu práce (dále jen „chráněné dílny“):

  • zaměstnavatelé zaměstnávající více než 50 % osob se zdravotním postižením z celkového počtu;
  • osoby se zdravotním postižením, kteří jsou samostatně výdělečně činné (OSVČ).

Uživatelé (potencionální zákazníci), kteří chtějí dílny podpořit vlastním hodnocením a být více v kontaktu se zveřejňovanými informacemi na webu (newsletter, blog apod.).

Je zveřejnění naší dílny nějak zpoplatněno?

Ne, zveřejnění dílny je naprosto zdarma. Jediná vaše investice je váš čas, který vložíte do přípravy profilu dílny.

Proč vyžadujete všechny tyto informace o chráněné dílně?

Důvodem je cíl projektu, kterým je nabídnout pro veřejnost kvalitní služby chráněných dílen a to v prostředí, kde se dokáže každý potencionální uživatel lehce zorientovat. K tomu však potřebujeme vědět, co všechno nabízíte, jaké je složení vašich zaměstnanců, a že nabízíte kvalitní výrobky a služby. Budeme vás dále propagovat, protože věříme, že služby chráněných dílen nabízejí konkurenceschopné výrobky, musíme o nich však více vědět.

Proč bychom měli na web informace umístit?

Abyste ulehčili potencionálním zákazníkům vašich služeb najít vše, co potřebují. Díky tomu se zvýší povědomí o vašich dalších službách, které nabízíte, a je reálné, že i vaše kamenné obchody budou více vytíženy návštěvami nových klientů. Čím více informací na web umístíte, zákazníci budou mít větší představu o tom, co od vás mohou očekávat. Ve zprávě tedy lépe konkretizují, o jaké výrobky/služby mají zájem.

Proč si musíme profily sami vyplnit?

Chceme, aby mohla každá chráněná dílna vytvořit profil, který odráží její vztah k zaměstnancům, ale i k životu jako celku. Každá chráněná dílna je specifická a my vám chceme dát prostor k tomu, abyste se mohli prezentovat, jak uznáte za vhodné a při tom vám rádi pomůžeme, pokud s tím budete potřebovat pomoct.

Ozvěte se nám i v případě, že budete mít zájem o pomoc s jazykovou úpravou vašich textů.

Jaké jsou naše práva a povinnosti při vyplnění profilu?

Máte právo si zdarma udělat profil a požádat o pomoc při jeho vyplnění. Jedinou povinností je slíbené produkty dodat v odpovídající kvalitě zákazníkům a udržovat tak výbornou reputaci chráněným dílnám 🙂

Můžeme na webu ChraneneDilnyOZP.cz informovat i o speciálních akcích naší dílny (účast na veletrhu, pořádání vlastní akce apod.)?

Ano, rádi registrované dílny podpoříme v jejich aktivitách. Napište nám na pr@chraneneDilnyOZP.cz a dohodneme podrobnosti. Zpravidla můžeme nabídnout zveřejnění akce s podrobnějšími informacemi na blogu a sociálních sítí, popř. v pravidelně zasílaném newsletteru (cca 1x za 3 měsíce).

Pokud chcete o vaší dílně informovat širokou veřejnost prostřednictvím příspěvku na blogu či rozhovoru, dejte nám vědět. Rádi s Vámi rozhovor provedeme nebo vás navštívíme a napíšeme reportáž.

Je možné na webu zveřejňovat pracovní nabídky?

Od roku 2018 nabízíme pro registrované dílny možnost publikovat pracovní nabídky. Tato služba je otevřená všem registrovaným dílnám s platným profilem.

Podrobněji se však zaměstnávání osob se zdravotním postižením i možnému poradenství budeme věnovat od března 2018 na webu ChráněnýTrhPráce.cz.

Jak to na webu Chráněné Dílny OZP funguje?

Každá chráněná dílna si vytvoří svůj profil, do něhož umístí informace o svých službách, počtu zaměstnanců z řad osob se zdravotním postižením, ale i může napsat krátké info o tom, jak v chráněné dílně fungují. Každý z vás poté může filtrovat podle vašich preferencí chráněnou dílnu, která nabízí přesně to, co sami potřebujete. Potom už zbývá jenom zkontaktovat chráněnou dílnu a počkat na zaslání či se domluvit na vyzvednutí. A pokud budete spokojeni, napište nám o tom nebo rovnou dílnu „hvězdičkami“ ohodnoťte! Budeme rádi 🙂

Co můžeme najít mimo profilů chráněných dílen na webu?

Organizaci, která založila tento web, zajímá uplatňování osob se zdravotním postižením na trhu práce, a proto mimo jednotlivých profilů najdete na webu i informace o aktualitách ze sociálních služeb. Rádi si přečteme i vaše dojmy ze spolupráce s chráněnými dílnami či doporučení na chráněnou dílnu, která by na webu ChráněnéDílnyOZP.cz rozhodně neměla chybět. Většinu těchto informací najdete na blogu.

Kdo všechno může psát na blog?

Na blog může psát každý, kdo má zkušenosti s nákupem v chráněných dílnách a rád by jejich práci podpořil. Pokud byste rádi něco napsali, pošlete váš příspěvek na e-mail podpora@chraneneDilnyOZP.cz

Podle čeho vybíráte chráněné dílny, které se na webu reprezentují?

Jediným kritériem je počet zaměstnanců, kterými jsou osoby se zdravotním postižením. Počet zaměstnaných osob se zdravotním postižením by měl být min. 50 % z celkového počtu nebo osoba se zdravotním postižením podnikající (OSVČ).

Na koho se lze obrátit v případě reklamace?

V případě reklamace se obraťte přímo na chráněnou dílnu, která vám produkt/službu zprostředkovala. Budeme rádi, pokud napíšete i nám svoji zkušenost. V případě častých obtíží bychom chráněnou dílnu upozornili na neplnění podmínek, popř. její profil zablokovali.