Zavolejte nám: +420 603 941 418

Kontakt

Zneužití statusu „chráněná dílna“ k nekalému prodeji produktů

Člověk mluvící do amplionu, ze kterého "vycházejí"!!! upozorňující na témata článku

Zneužití statusu „chráněná dílna“ k nekalému prodeji produktů

Na zneužití statusu „chráněná dílna“ k nekalému prodeji produktů nás upozornili návštěvníci webu. Člověk by snad ani nevěřil, že někdo zneužije snahy společnosti vytvářet pracovní místa pro OZP.

Možná už volali i Vám prodejci švýcarských nožů, šperků s prvky Swarovski a dalších produktů, se svojí lákavou nabídkou.

Kdo by přece nechtěl přispět na vytvoření nového pracovního místa pro OZP třeba právě nákupem švýcarských nožů? Ze zpráv od návštěvníků webu však víme, že z prodeje nožů rozhodně pracovní místa nebudou a vlastně ani ty nože ne…

Telefonní prodejci se představují jako zástupci chráněné dílny

Nedávno se na nás začali obracet lidé, kteří byli kontaktováni po telefonu s nabídkou podpory chráněné dílny. Tato pomoc spočívá v nákupu produktů jako jsou šperky, nože atd. Problematické však je, že často dochází k jejich samotnému nedodání a už vůbec tyto finance „neputují“ na vytvoření pracovního místa na chráněném trhu. Tak jako se stalo paní X, která hledala chráněné dílny U Elektro 830. Tento týden jí od nich volala paní, aby pomohla vytvořit nové pracovní místo pro postiženou ženu, tím že si objedná sadu pěti švýcarských nožů+škrabku v mramorovém provedení. Místo 5+šrabka přišly jen 3+škrabka a na číslo, ze kterého jí paní volala se teď nemůžu dovolat. V tomto případě už jsme bohužel paní nemohli pomoci a potvrdili jí, že šlo s největší pravděpodobností o podvod. Z její reakce bylo patrné, že také ztratila „naději“: To mě bohužel už taky napadlo. Je to moje chyba. V dobré víře, že někomu pomůžu jsem na to dojela. Prosím Vás jen o jedno,varujte veřejně ostatní, pokud to jde. Děkuji předem nejen za sebe a už žádné podvodníky, kteří se odvolávají na vaše dílny. 

Tato situace není ojedinělá, tak jako se stalo panu Y, který zakoupil sadu švýcarských nožů, bohužel mu nebyly dodány v dostatečné kvalitě. Jediný kontakt, který byl na balíčku: Chráněné dílny, U Elektry 830, Praha 19000. Jinak žádná faktura, žádný kontakt. K balíčků švýcarských nožů byl přiložen pouze certifikát „Děkujeme, že nám pomáháte“. Mělo by to jít reklamovat ze zákona do 14 dnů, ovšem firma neuvedla žádný kontakt. Tuto chráněnou dílnu se nám nepodařilo v žádném případě dohledat!

Pouze jeden konkrétní produkt bez specifické webové stránky

Často nabízejí produkt pouze po telefonu bez možnosti najít si jejich webové stránky. Většina nakupujících nemá kromě čísla účtu a telefonu žádné spojení na prodejce. Prodejce se obecně představuje pouze jako chráněná dílna tak, aby nebylo možné dílnu „dohledat“. Z Chatu paní Z: Dobrý den, dnes mne telefonicky oslovil muž a žádal mne o zakoupení šperku. V minulém roce jsem již takto šperk zakoupila. Dohodli jsme se, že se podívám na vaše stránky a příští týden mi opět zavolá. Potvrďte, zda se jedná opravdu o vaše výrobky. Ráda bych si zakoupila něco jiného, ale minulý rok mi bylo sděleno, že to nejde. Když to dobře dopadne, podaří se nám potencionálního zákazníka ještě před nákupem upozornit.

Opravdu se nejedná o žádné služby prezentované na webu ChraneneDilnyOZP.cz, s nikým takovým nespolupracujeme a dílny ověřujeme.

Jak „nenaletět“?

  • Nikdy hned nenakupujte po telefonu – chtějte maximum informací (IČO, webové stránky, telefonní číslo, mail).
  • Informace si ověřte: lze se dovolat na dané telefonní číslo (je časté, že tito prodejci volaná čísla nezvedají); vyžádejte si webové stránky, kde si můžete produkt prohlédnout (a třeba i do kontaktu na této stránce napište, zda souhlasí – viz paní Z, která napsala nám), najděte si prostřednictvím vyhledávače google jméno prodejce, jeho e-mail a telefon (zda není toto jméno spojeno s nějakým trestním stíhání apod.).
  • Pokud máte pochybnosti, nechte si poslat produkt na „dobírku“ a otevřete ho na poště (díky tomu budete mít alespoň svědka) a ujistěte se, že máte přiloženou fakturu.

Když „naletíte“

Ruku na srdce, někdy prostě platí známé přísloví „Na dobrotu, na žebrotu“. Nemůžete toho mnoho dělat: Pokud je škoda vyšší než 5 000 Kč, podejte oznámení Policii ČR. Další možností je informovat ČOI (českou obchodní inspekci). Podnět a stížnosti můžete podat osobně na nejbližším inspektorátu, písemně také tam, nebo prostřednictvím webového formuláře.

Pokud máte chuť se svěřit s vaší zkušeností, dejte nám vědět na náš e-mail: pr@chranenedilnyozp.cz. Budeme se snažit postupně varovat před těmito praktikami i další osoby!

Pečlivě si vybírejte, jak budete OZP pomáhat

I když asi všichni tušíme, že je tu mimo finanční újmy i ta „morální“, bohužel v tuto chvíli nevidíme řešení. Někteří lidé zneužívají snahy společnosti podporovat osoby se zdravotním postižením. Víme, že chcete pomáhat, prosím, najděte si čas na prohlédnutí profilů a webů chráněných dílen a podpořte je nákupem jejich vlastních produktů a služeb – bez zprostředkovatelů. Asi to nebude tak rychlé, ale za to se možná dozvíte něco nového z chráněného trhu práce.

 

Komentáře

Komentáře k příspěvku "Zneužití statusu „chráněná dílna“ k nekalému prodeji produktů"
Zbyněk Šiška napsal:

Připojuji se ke komentářům ostatních „napálených“ zákazníků tzv. „Chráněných dílen“. Přišel mi telefonát z čísla +420226203720 ze tzv „Chráněné dílny“ Volající se představil jako David Piroska s výhodnou nabídkou Švýcarských nožů v hodnotě cca 4000,-Kč. Tím, že bych nože zakoupil za velice výhodnou cenu 899,-Kč včetně dopravy prý podpořím jejich chráněnou dílnu a lidi, kteří v ní pracuji (balí nože !!!??).Naštěstí můj „Anděl Strážný“ nespal a doporučil mi zavolat na číslo zpátky-to už jsem dostal SMS od PPL, že balíček je na cestě.Volal jsem na toto číslo zpět, ale hlasový robot mi oznámil, že takové číslo NEEXISTUJE!!! Stačil jsem ještě tento balíček u PPL odmítnout.Poučení pro ostatní: Šmejdi nikdy nespí!!!

Dana Knapova napsal:

Take jsem dnes naletela.
Pokud prijde sms od PPL muzu balik odmitnout.Nebudou me nahanet dopravci.Nic jsem nepodepsala.
Dekuju

Tomáš napsal:

Stalo se mi ted to same, stejne cislo.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, mrzí nás, že je stále mnoho lidí, kteří tuto „nekalou“ praktiku neprohlédli. Jsme rádi, že se o své zkušenosti s námi dělíte. Stále se snažíme na tuto situaci poukazovat a to i kvůli lidem, kteří nám volají a informují se, zda nákup, který odsouhlasili opravdu chráněné dílny podpoří. Mnoha lidem pomáhají vaše komentáře, protože i když nákup po telefonu odsouhlasí, následně si přečtou tento blogový příspěvek a vaše komentáře jim pomohou se v situaci zorientovat. Díky, že vám není jedno, co se kolem děje!

Zdeněk Bláha napsal:

Také se mi povedlo naletět – měl jsem nějaký sponzorský den :-/ Informace tady mi hodně pomohly a tak vím, že balíček od PPL nepřevezmu. Jen doufám, že to nebude mít nějaké důsledky. Mimochodem paní v telefonu hovor ukončovala s dovětkem „hlavně si ten balíček převezměte“.

Lenka napsal:

Dobrý den,
bohužel mamka je tak důvěřivá a dnes naletěla podruhé a převzala balíček, i když jsme jí to říkali. Kde je možné nahlásit tuto osobu nevíte, lze to nějak řešit?

Eva napsal:

bohužel kolegyně objednala, pak jsme našly vaše stránky, dnes PPl dovezlo balíček, ten jsme odmítly… Jak to prosím dopadlo s těmi, kdo balíček nepřevzali? ještě vás nějak Uháněli? nebo už se nic nedělo? děkuji za případnou zprávu.

Lenka napsal:

Mamce volalo to samé číslo, bohužel mamka už zásilku přijala, zajímavé je, že volali mamce, ale jméno na zásilce bylo mé. Zajímalo by mě kde berou ty údaje.

Pavla Dohnalová napsal:

Dobrý den, přítel naletěl a objednal nože, ty přišly PPL za 999 Kč, jinde jsou za 299 Kč, např http://saigo.cz/cz/svycarska-sada-nozu-znac-messi-verona-white-cool. V balíčku nebyla žádná faktura, na štítku na obálce s noži odesílatel Chráněné dílny, Radlická 1170/61, Praha 5, 15000. Žádný telefon, web… Prý může vrátit do 14 dnů, ale pochybuji, že by peníze dostal zpět. Budeme hlásit na ČOI. Měla by to být tato firma: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1008492&typ=UPLNY

Sára napsal:

Dobrý den,
tento týden volání z čísla: +420 226 203 720 – telefonát začal poděkováním za vyplnění dotazníku (nic jsem nevyplňovala), následovala nabídka nožů z chráněné dílny, nože v hodnotě 4000 můžou být vaše za 999 Kč a navíc pomůžete chráněným dílnám, dosti nátlak a „hraní na city“. Řekla jsem, že nemám zájem o nože, ale mohu přispět na účet. Následně volalo číslo: 722 184 180, že můžu přispět jen na účet, poprosila jsem je o zaslání emailu s bližšími informacemi. Poté mi došel email z adresy: chranenedilnysro@seznam.cz – text se spoustou chyb a žádnými konkrétními informacemi, pouze uvedené číslo účtu, na který mohu přispět: 107-579980297/0100. Tak jsem jim napsala, ať mi napíšou adresu chráněné dílny, že příspěvek donesu osobně. Samozřejmě se už neozvali. Od začátku velmi podezřelá komunikace, nic prosím nekupovat jen po telefonu, ať se případné příspěvky opravdu dostanou potřebným lidem a ne podvodníkům.

Hana Gregorová napsal:

Dnes jsem taky obdržela telefonát, že jsem v loňském roce podpořila chráněnou dílnu a proto mám nárok získat nože v hodnotě 4 500,- za pouhých 870,-Kč. Jak za to bude mít v chráněné dílně místo další postižený člověk a podobné řeči. Už prý stačí si vybrat jednu ze dvou barev a nože jsou moje. Nechápu, že se někdo nestydí schovávat se za chráněnou dílnu. Dávejte si pozor na podvodné telefony z čísla 226 203 720. Já jim naštěstí na lep neskočila. Už mě taková verbež naučila dávat si velký pozor kam přispět. Šmejdi se nestydí nezaleknou ničeho.

Ladislav Doležal napsal:

Dnes mi z tel.čísla 226203720 nabídl za 800 Kč nože s certifikátem,když jsem chtěl zaslat informace o prověření pravosti na email ta „lidská zrůda“ zavěsila .Nechápu jak se někdo může propůjčit k tomu ,aby takto zneužíval chráněné dílny.

Martina Eichlerová napsal:

Bohužel stále aktuální, dnes nabízeli ručně dělané korálkové šperky! Neskutečné! Když zakoupím ihned po telefonu, tak ušetřím a nebudou mi počítat poštovné!

Petr Burda napsal:

I mne kontaktoval pan Piroska s nabídkou laserem broušených nožů za 899,- Kč. Odeslány druhý den. Holt zaplatím DPDčku cestu zpět. Postiženým rád pomohu, ale podvodníkovi ne.
Děkuji za tyto stránky.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den pane Burda,
bylo by možné pak napsat, zda se vám takto podařilo domoci se vrácení nožů a zda s vámi prodejce poté komunikoval? Mohlo by to pomoci dalším, kteří balíček také převzali a až poté si uvědomili, že to nebylo dobré.
Velmi děkujeme za to, že se to snažíte řešit!

Petr Blažek napsal:

Obdobně jak již psali ostatní vyslechl jsem telefonát o nabídce nožů když jsem odmítl tak byl volající rozhořčen že si dělám srandu z postižených lidí a nechci jim pomoci ..kam až dojdou některé praktiky prodejců

Jiří Ryšavý napsal:

6.11 mi volala žena z čísla 277001361 prý z hráněné dílny korálky swarowski s tou samou pohádkou kupte si čtyrlístek a podpoříte nás a tím pomůžete zaměstnat další děvče

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den pane Ryšavý,
jestli myslíte Chráněné korálky, tak to je komplikované, protože nejsou registrováni jako dodavatelé náhradního plnění na MPSV (dle IČ tam lze vyhledávat volně viz https://portal.mpsv.cz/web/zamestnavani-ozp/seznam-dodavatelu-np). Na svém webu pouze zmiňují, že by rádi vytvořili chráněná pracovní místa…a na to se jim nedá nic říct:-) Třeba ano, třeba ne. Výhodou však je, že v dnešní době existuje spousta zaměstnavatelů, kteří již zaměstnávají a potřebují podpořit. Bohužel však často nemají tak rozsáhlou propagaci jako ti, co se prezentují tak, že se „chystají“ zaměstnávat. Je to opravdu komplikované, což máte pravdu.

Martina napsal:

Dnes mi také volali z čísla+420226203720, že můžu mít super nože za super cenu. Chtěla jsem webove stránky chráněné dílny, cosi mi ta pani nadiktovala a teď čekám, zda se ozvou. A pokud se ozvou, tak to bude rychlé. Opravdu šmejdi. 🙁

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den Martino,
pokud se vám ozve, zkuste se prosím podívat na jejich IČ a najít si je, zda na webových stránkách mají informace o tom, kolik osob OZP zaměstnávají. Popř. se lze podívat ještě na https://portal.mpsv.cz/web/zamestnavani-ozp/seznam-dodavatelu-np. Jsou zde sice registrované pouze dílny, které čerpají podporu od státu, ale zpravidla zde často zaměstnavatelé OZP bývají registrováni. Díky, že sdílíte vaše zkušenosti, protože mohou být důležité pro další, kteří se do podobné situace dostali/dostanou.

Linda napsal:

Dobrý den,
zrovna mi jedna taková paní volala a nabízela šperky.
Hrozné je,že jsem o tom snad i vteřinu uvažovala, ale pak jsem si uvědomila, že tohle je podvod a že přispívám jinak a odmítla.Musím říct, že běžně tyto telefony hned pokládám, ale argumenty jak přispět postiženým mě trochu nahlodaly.
Neuvěřitelné lidský hyenismus nezná meze.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
ano, bojím se, že právě proto používají značku „chráněné dílny“, protože díky tomu získají snadněji naši pozornost.

Eva Filípková napsal:

Dobrý den, tak mi před chvílí taky paní volala a ať si zakoupím sadu Swarovski nebo aspoň čtyřlístek, co nosila i Angelina Jolie. Od jisté doby jsem docela obezřetná, ráda pomůžu, ale po dřívějších zkušenostech, si raději vždy říkám o čas na rozmyšlenou a poté si to ověřuji na webu. A jak koukám, tak i tentokrát jsem dobře udělala. Paní by mi měla znovu volat v úterý, ale po té, co jsem si tu přečetla komentáře, tak pokud se mi paní ozve, tak to asi bude rychle ukončený hovor. Jinak paní volala z čísla 277001361.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den paní Filípková,
věřím, že pokud opravdu zaměstnávají osoby se zdravotním postižením, nebudou mít potíž vám dát IČ jejich firmy a organizace. Pokud by vám ho dali, můžete ho zkusit vložit zde: https://portal.mpsv.cz/web/zamestnavani-ozp/seznam-dodavatelu-np. Třeba budete mít štěstí a opravdu se jedná o chráněnou dílnu…Ale máte pravdu, že obezřetnost je určitě na místě.

Lenka Černá napsal:

Nápodobně. Jednou jsem zakoupila a přišel mi takový šperk, vypadal jak dětský. Po půlroce volala paní podruhé, věděla, že jsem již jednou něco nakoupila, ale ani nepoděkovala a hned mi cpala výrobek. Zarazilo mě, že se mě ani nezeptala, zda ten výrobek vůbec chci. Měl to být čtyřlístek. Přišlo něco úplně jiného, takže jsem se rozhodla, že s nimi končím. Volali mi také z čísla, které uvádíte a ještě ze dvou dalších čísel, již jsem si je označila a nezvedám je. A pokud ještě i tak se na mě dostanou, pošlu je do háje.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, ano, bohužel některé prodejní kampaně mohou vypadat i takto.

Anna napsal:

Bohužel tato firma velmi pečlivě odstraňuje všechny nedostatky, podle kterých by bylo rozpoznatelné, zda se jedná o podvod. Zřídili webové stránky, ale přesvědčují lidi, aby šperky koupili přes telefon, že nebudou muset platit poštovné. Velice pružně reagují na negativní recenze – poté, co k nim někteří pojali nedůvěru, když nechtěli sdělit IČO, sice toto číslo zveřejnili (je na webu), ale tvrdí, že chtějí být nezávislí a vystačit si sami, takže nepobírají žádné dávky ani dotace od státu. Proto samozřejmě nejsou na zmíněném odkazu dohledatelní.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, díky, že píšete. Ano, i to je možné, máte pravdu. Koupě přes telefon však nikomu nic neušetří, poštovné bude stejně třeba uhradit. Ale chápu, že na „negativní“ recenze rychle reagují, pokud to tak opravdu je a zaměstnávají osoby se zdravotním postižením, tak je to jedině dobře. Jen se obávám, že většina podniků má i z důvodu větší konkurenceschopnosti a možnosti individuálně se zaměstnanci věnovat, zájem příspěvky získávat. A minimálně budou ochotni třeba o své firmě informovat, objednávku potvrdit mailem a na uvedených kontaktech budou dostupni. Máte však pravdu, že jde o velmi komplikovanou situaci.

Tomas Novak napsal:

Teď mi volala paní z chráněné dílny S.R.O. Prý mi volá na základě dotazníku kterýho jsem se účastnil a nabízela laserem broušené nože. Její koupí prý pomůžu i hendikepovaným.
Jednání prodejkyně mluvilo za sebe. Odmítl jsem.

Lubomír napsal:

Dobrý den, rád bych se zeptal na fa Chráněné korálky s.r.o. sídlící na Jarově, Praha. Dnes mi volali z čísla 277001361 abych si koupil čtyřlístek v hodnotě 599,-Kč. Webové stránky jim fungují, nabízejí stejný produkt za stejnou cenu, ale zajímalo by mě, zda skutečně peníze půjdou na dobročínné účely nebo se může jednat o podvod. Děkuji za reakci

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
v tomto případě jsou na webu informace a je zde napsáno, že by rádi vytvořili pracovní místa pro osoby se zdravotním postižením (OZP)…v registru MPSV zatím žádná pracovní místa nejsou evidována dle IČ. Nelze však říci, zda výhledově třeba tento prodejce některé OZP nezaměstná…Existuje však již mnoho dílen, které prokazatelně OZP zaměstnávají, takže si můžete vybrat i na základě toho, koho z nich podpoříte…

Renáta P. napsal:

Dobrý den – přidávám další čerstvou zkušenost. Dnes my volal pán s nabídkou koupě šperků s komponenty Svarowski od hendikepovaných z chráněné dílny. Byl příjemný, dopředu se omlouval za obtěžování a dokonce nabídl odeslat sms s adresou na jejich web. Raději jsem vše odmítla. Toto se mi stalo i minulý rok. To nabízeli nože. Obezřetnost je na místě ;-).

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
máte pravdu, obezřetnost je určitě na místě. Pokud by Vám poslali odkaz web a na něm bylo IČ, můžete se informovat, zda opravdu osoby se zdravotním postižením zaměstnávají. Pozitivní však je, že se alespoň snaží Vám poskytnout maximum informací. Upřímně doufám, že pokud byste je vyzvala, SMS by Vám zaslali…

Terézia M. napsal:

Dobrý den,
taky jsem bohužel naletěla, stejný scénář jako u ostatních. Fakt jsem hodně naštvaná, že někdo zneužívá jak chráněné dílny, tak naší ochoty chtít někomu pomoct.
Moje škoda ale není tak velká, abych podala trestní oznámení. Můžeme podat ale hromadné trestní oznámení.
Prosím přidejte se ke mně a napište mi buď sem, nebo na mail zubum@seznam.cz a domluvíme se na postupu. Nemůžu se tak nějak vnitřně smířit s tím, že by to těm lidem dal procházelo.
Díky, Terézia

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, ano, bohužel se to „pořád děje“ a těžko se tomu zabraňuje. Určitě je dobrým nápadem podat hromadné trestní oznámení a nebo to prostě „jen“ oznámit na ČOI. Děkujeme, že se zajímáte o to, co se kolem vás děje a není Vám to jedno.

Pavel Sterba napsal:

Dobry den,

I ja jsem si objednal noze,nekdy v lonskem roce. Nicmene staci je proste nepevzit PO te co jsem si precetl na techto strankac, ze je to podvod. CHlapik z PPL ka evidentne vedel o co jde,> KOnstatoval,ze nejsem prvni a odjel. Takze zadny strach, hlavne nic neprebirat.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
děkujeme za zpětnou vazbu k tomu, když už si věci objednáte, ale nakonec je nechcete. Prostě nepřevzít je dobrá varianta, když už se toto stane. Díky!

Pavla Dohnalová napsal:

Dobrý den, přítel naletěl a objednal nože, dnes doručilo PPL za 999 Kč. Nože se dají koupit jinde za 299 Kč http://saigo.cz/cz/svycarska-sada-nozu-znac-messi-verona-white-cool. V balení chyběla faktura. Odesílatel uvedený na obálce s noži: Chráněné dílny, Radlická 1170/61, Praha 5. Web firma nemá, žádný kontakt na internetu taky nelze dohledat. Zpětné volání na číslo 226203720 – číslo neexistuje. Jedná se o tuto firmu: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1008492&typ=UPLNY
Paní v telefonu slibovala možní vrácení do 14 dní, ale bez faktury a možného kontaktu by to bylo úplné vyhození peněz. Budeme dávat podnět ČOI. Doporučuji zablokovat číslo 226203720.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, mrzí nás, že jste koupili nože od firmy, kde není jasné, zda zaměstnávají osoby se zdravotním postižením či ne. Minimálně v registru dodavatelů náhradního plnění dle IČ nefigurují. Už to, že vám nepřiloží fakturu (ani v elektronické podobě) je dost na pováženou a může být pro ČOI zajímavé. Pokud můžete, podejte na ČOI podnět, není to nic složitého a možná se díky tomu podaří zabránit, aby další kupci měli více informací o firmě, od které výrobky kupují.

Martina napsal:

V listopadu jsem také měla telefonát od Chráněných dílen s.r.o.. BYlo před Vánoce, tak jsem v dobré vůli kývla na nabídku kvalitních švýcarských nožů za 899,-. Druhý den jsem je měla doma. BYlo hned jasné že se nejedná o nože švýcarské, na internetu jsem je našla během pár sekund cca za 320,- toto balení. Kontaktní adresa odesílatele byla Chráněné dílny, Radlická 1170/61, Praha 5. Na internetu jsem našla propojení firmy s panem Markem Cínou a kontaktem na něj. Dovolala jsem se mu a vyjádřila svoji nespokojenost s tím, že chci nože vrátit a své peníze zaslat zpět na účet. Pán tvrdil, že bez problému. Mé několika násobné upozornění na to, že jejich telefonistka lže lidem, ignoroval. Řekl, ať pošlu zpět s a že pošlou peníze. Do dneška nic nedorazilo…

Olga napsal:

Dobrý den, i já jsem bohužel naletěla na telefonický rozhovor a snažila se pomoci zdravotně postiženým. Zboží mi sice dorazilo, ale mojí podmínkou bylo, že obdržím daňový doklad, abych jej mohla uplatnit jako sponzorský dar. Vše mi bylo přislíbeno. Skutečnost je nakonec úplně jiná. Žádný daňový doklad a bohužel ani žádný doklad o převzetí finanční částky v hotovosti. Při přebírání mi bylo řečeno, že daňový doklad je v balíčku, což nebyla žádná pravda. Telefonní číslo, ze kterého mi bylo voláno, hlásí, že číslo neexistuje. Jsem naštvaná. Šmejdi se neštítí vůbec ničeho. A co je na všem nejhorší, že už nikdy nebudu ochotná potřebným přispět, protože už nebudu věřit. A to je asi to nejsmutnější.

Bara napsal:

Dobrý den, i dnes mi pani volala,jestli nechci sperky Swarovski za 999, z původní ceny 4000😁. Jelikož jsem se nejdřív podívala na web, co to cislo znamena,tak jsem byla pripravena. Zadala jsem po ni Ico, tak mi nadiktovali 06973442, firma je zapsana v rejstriku, ale jinak nejde nic dohledat, takze jsou to opravdu podvodníci. Jednatel je Marek Cína ročník 1995.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
je fajn, že jste nejdříve hledala informace na webu. Toto je opravdu úskalí těchto obchodních praktik, často je komplikované se přesvědčit, zda opravdu vůbec zaměstnávají OZP a jakou formou.

Alena napsal:

Dobrý den,

také jsem bohužel naletěla a objednala sadu nožů za 999,- Kč do našeho rodinného bistra. Nože jsou strašný šunt a prý se prodávají někde v tržnici za 250,- Kč. Telefon , který vbyl uveden v průvodním dopise mi nikdo nebere. Jedná se o firmu HelpGroup, IČO 06585345 – jednatelka Vlasta Cinová, tel. 608 471 587.
Pokud je poškozených více, bylo by možné podat hromadné trestní oznámení?
Jsem opravdu rozčílená, jak může někdo takto zneužívat lidskou sounáležitost a důvěru.

Pavla Kučerová napsal:

Dobrý den,
v našem případě telefonickou objednávku „odkývala“ sousedka, která na tom již není zdravotně nejlépe. Balíček s noži za cenu 999,- jsem za ni zaplatila, protože paní u sebe při příjezdu PPL neměla hotovost. Po dohodě s jejím manželem jsme se rozhodli zásilku vrátit a ouha, v balíčku žádná faktura, na webu žádné kontaktní informace. Šlo o stejnou firmu z předchozího příspěvku, tedy Chráněné dílny, Radlická 1170/61, Praha 5. Dnes jsme tedy neváhali a s manželem se na uvedenou adresu vydali. V domě sídlí více společností, nicméně Chráněné dílny nejsou na žádném štítku, zvonku ani dveřích uvedeny. Naštěstí vrátný alespoň tušil, že by firma měla sídlit v prvním patře a tam už jsme se doptali. Zaměstnanci byli velmi překvapeni, že v balíčku chyběla faktura, tu tam přece vždycky dávají. Stejně tak tvrdili, že na webu firmy můžeme dohledat číslo na mobil pana Šéfa. Ten přijel za půl hodinky a nejprve nás upozornil, že „tady ale není výdejní místo“, poté se také divil, že v zásilce chyběla faktura. Pak dle svých slov kontroloval objednávku v počítači, chtěl č. účtu, na který má poslat peníze, emailovou adresu, na kterou mi prý vystaví dobropis, načež po chvíli vytáhl ze štosu bankovek tisícovku, kterou mi s omluvou vrátil. Prostě komedie.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
moc děkujeme, že jste se sami vydali do sídla firmy. Asi je to jedna z variant, pokud člověk bydlí v Praze a má prostor tam přímo zajít, protože jinak je velmi těžké je zkontaktovat třeba telefonicky. Každopádně moc děkujeme za sdílení, které může být inspirací pro další osoby.

Helena Stehlíčková napsal:

Mám bohužel tu smou zkušenost.Telefonát z čísla 226203720 předatavili se jménem chráněné díny. nabízeli sadu nožů ,že cena je příspěvek pro postižené. Poskytli mi telefon ,který nikdo nebral,číslo, ze kterého volali neexistuje.Na stánkách telforum jsem si podle tel. čísla zjistila že to je podvod. Bohužel jsem jim na objednávku kývla ,tak když přišla SMS od PPl, tak jsem zásilku odmítla. Dnes mi volal rozlobený pán z mobilu č.608078716,proč jsem balíček nepřevzala, když to je pro postižené.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, vaše zkušenost nás mrzí a to i zakončení formou „moralizování“ ze strany prodejce. Máte právo balíček nepřijmout, pokud službu nechcete. Firmy zaměstnávající lidé s postižením určitě nemají za cíl, abyste nakupovala jejich produkty a služby jenom protože zaměstnávají „postižené“. Určitě ocení, když si vyberete službu, která vám přijde smysluplná a kvalitní. Děkujeme, že jste se o vaši zkušenost podělila.

Iva napsal:

Dobrý den, také mi bohužel volali a odvolávali se na poskytnutý rozhovor v loňském roce. První, co jsem se ptala, tak na web. stránky, abych se mohla podívat a „zkotrolovat“. Paní byla velmi příjemná, vše ochotně sdělila – používají http://www.chranenedilnysro.cz. Voláno z čísla 226203720.
Sms od dopravce ještě nestihla přijít – volali v pátek. Nenapadlo mě hned, že jde o podvod.
Teď je mi jasné, že zásilku nepřevezmu. Mrzí mě, že se moc nedá bránit proti těmto praktikám a zas na to „dojedou“ zdravotně postižení….

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
je zajímavé, že se Vámi zmiňovaná firma již „lepší“, alespoň vytvořila web o svých službách snad s funkčním telefonním číslem. I z toho, co je umístěno na jejich webu však nelze určit, zda opravdu osoby se zdravotním postižením zaměstnávají. Naštěstí jsou dnes dílny, které prokazatelně osoby se zdravotním postižením zaměstnávají, a tak je možné je nákupem podpořit. Doufám, že se zvýší povědomí o možnostech nákupu od těchto dílen, i když často netelefonují a je možná těžší jejich služby najít.

Martin Hruška napsal:

Dobrý den
Zkoušejí to stále.. Dnes 22.2 2018 z čísla +420226203720… Nabídka šperků od fa Swarovski.. Odmítl jsem se s ní bavit… Průhledné, v tomto případě..

Michaela Brdová napsal:

Dobrý den,
ano zkoušejí to stále, mě dnes 26.2.2019 nabízela milá paní nože za skvělých 999kč. Když jsem řekla, že nemám zájem. Tak hned, že nemám zájem pomoct postiženým a prý nejde o žádný podvod.
Ta drzost je šílená.

Jiří napsal:

+420277001361. Volala paní a oslovila mě jménem (kde vzala kontakt???) a nabídka šperků z chráněné dílny. Odpověděl jsem, že touto metodou nic kupovat nebudu, ať mi pošlou kontakt, já po ověření klidně pošlu nějakou částku. Paní se velmi rozezlila, že kdyby to mohla dělat takto, tak neobvolává půl republiky a vztekle zavěsila. Chvilku mi trvalo, než jsem se z tak arogantního přístupu vzpamatoval.

Šárka Štěpáníková napsal:

Dobrý den, dnes mi volali z čísla: 277 001 361. Nabízeli mi šperky Swarovski za 499,-Kč údajně na podporu chráněné dílny, kde pracují postižené ženy. Odmítla jsem, načež byla paní v telefonu velmi nepříjemná a telefon mi položila uprostřed mé věty. Jsem ráda, že celá záležitost je podvod a není to fundraisingová aktivita Vaší organizace:), to by mi bylo dost líto. Držím palce Vaší činnosti a pokud můžete nějak pomoc policii v dopadení (možná naivní přání), tak to prosím udělejte…Děkuji.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, opravdu to není fundraisingová aktivita naší organizace, věřte, že ani nám to nedělá radost včetně mnoha telefonátů, které denně absolvujeme. Jediné, co je v tuto chvíli možné, informovat vaše okolí např. formou sociálních sítí.

Daniela Skotnicová napsal:

Dobrý den, i mně dnes přišly nože. Na vloženém papírku je stejná adresa a k tomu „podpis“ osoby, které jsem pomohla. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo zkoušel kontaktovat osobu, jíž pomohl. V mém případě je tam napsáno marek Cina, tel 774 535 035. Děkuji předem za odpověď. ds

Petra Tomaštíková napsal:

Mě dnes opět volalo číslo 226 203 720. Říkám opět ptz už mi jednou volali loni a nabízeli mi nože, které jsem potvrdila, ale naštěstí se koukla na stránky a poté balíček odmítla. Dnes mi nabízeli, prý jako věrné zákazníci, která si již koupila nože šperky. Tak jsem řekla že jsem žádné nože nekoupila, ptz jsem je odmítla. Otázka byla od ní proč? Tak jsem se zeptala, že na jakých stránkách to najdu a která dílna to nabízí. Něco mi řekla popravdě jsem ji ani neposlouchala. Chtěla jsem po ní znovu jméno, které mi již neřekla. Na to jsem ji řekla, že si přeji aby mi už nevolali, že jsem odmítla nože nsposledy z důvodu, že vím, že jsou podvodníci. Na druhé straně bylo chvíli ticho a pak zavěsila…

Lada napsal:

Dobrý den,
Stejné číslo mi volalo před chvílí s nabídkou švýcarských nožů, zdálo se mi to divné, tak jsem se podívala na internet a hned to je jasné. Odvolávali se na helpgroup.cz a Chráněná dílna s.r.o. v Praze.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
dívala jsem se na web helgroup.cz a dle IČ nejsou dodavateli náhradního plnění (tedy nejsou evidovaní jako aktéři na chráněném trhu práce). Na webu však v tuto chvíli nabízí jedno místo pro OZP, tak třeba se situace změní…

Bohdana napsal:

Dobrý den,

včera mi volala paní z telefonu, který jste uvedli výše. Nabízí sadu nožů se škrabkou jako výrobek chráněné dílny. Dočetla jsem se zde, že se jedná o podvod. Řekla jsem jí, že mi má zavolat v pátek znovu, že si koupi rozmyslím. Samozřejmě, že nyní vím, že jde o podvod. Kdyby někdo již podal třeba trestní oznámení, mohu Vám nějakým způsobem pomoci až mi bude paní volat znovu?….Nabízím pomocnou ruku.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, děkujeme za upozornění. Bohužel v tuto chvíli není úplně možné pomoci, protože není dohledatelné, zda prodejem opravdu osoby se zdravotním postižením podpoříte. Bylo by však fajn, pokud byste mohla sdílet třeba na internetu tento blogový příspěvek a varovat své známé. Děkujeme, že se zajímáte i o druhé.

zveřejnit komentář