Zneužití statusu „chráněná dílna“ k nekalému prodeji produktů

Člověk mluvící do amplionu, ze kterého "vycházejí"!!! upozorňující na témata článku

Zneužití statusu „chráněná dílna“ k nekalému prodeji produktů

Na zneužití statusu „chráněná dílna“ k nekalému prodeji produktů nás upozornili návštěvníci webu. Člověk by snad ani nevěřil, že někdo zneužije snahy společnosti vytvářet pracovní místa pro OZP.

Možná už volali i Vám prodejci švýcarských nožů, šperků s prvky Swarovski a dalších produktů, se svojí lákavou nabídkou.

Kdo by přece nechtěl přispět na vytvoření nového pracovního místa pro OZP třeba právě nákupem švýcarských nožů? Ze zpráv od návštěvníků webu však víme, že z prodeje nožů rozhodně pracovní místa nebudou a vlastně ani ty nože ne…

Telefonní prodejci se představují jako zástupci chráněné dílny

Chráněné dílny volání telefonemNedávno se na nás začali obracet lidé, kteří byli kontaktováni po telefonu s nabídkou podpory chráněné dílny. Tato pomoc spočívá v nákupu produktů jako jsou šperky, nože atd. Problematické však je, že často dochází k jejich samotnému nedodání a už vůbec tyto finance „neputují“ na vytvoření pracovního místa na chráněném trhu.

Tak jako se stalo paní X, která hledala chráněné dílny U Elektro 830. Tento týden jí od nich volala paní, aby pomohla vytvořit nové pracovní místo pro postiženou ženu, tím že si objedná sadu pěti švýcarských nožů+škrabku v mramorovém provedení. Místo 5+šrabka přišly jen 3+škrabka a na číslo, ze kterého jí paní volala se teď nemůžu dovolat.

V tomto případě už jsme bohužel paní nemohli pomoci a potvrdili jí, že šlo s největší pravděpodobností o podvod. Z její reakce bylo patrné, že také ztratila „naději“: To mě bohužel už taky napadlo. Je to moje chyba. V dobré víře, že někomu pomůžu jsem na to dojela. Prosím Vás jen o jedno,varujte veřejně ostatní, pokud to jde. Děkuji předem nejen za sebe a už žádné podvodníky, kteří se odvolávají na vaše dílny. 

Tato situace není ojedinělá, tak jako se stalo panu Y, který zakoupil sadu švýcarských nožů, bohužel mu nebyly dodány v dostatečné kvalitě. Jediný kontakt, který byl na balíčku: Chráněné dílny, U Elektry 830, Praha 19000. Jinak žádná faktura, žádný kontakt. K balíčků švýcarských nožů byl přiložen pouze certifikát „Děkujeme, že nám pomáháte“. Mělo by to jít reklamovat ze zákona do 14 dnů, ovšem firma neuvedla žádný kontakt.

Tuto chráněnou dílnu se nám na této adrese nepodařilo, podle veřejného rejstříku ekonomický subjektů ministerstva financí ČR, v žádném případě dohledat!

Pouze jeden konkrétní produkt bez specifické webové stránky

Často nabízejí produkt pouze po telefonu bez možnosti najít si jejich webové stránky. Většina nakupujících nemá kromě čísla účtu a telefonu žádné spojení na prodejce. Prodejce se obecně představuje pouze jako chráněná dílna tak, aby nebylo možné dílnu „dohledat“.

Z Chatu paní Z.:

Dobrý den, dnes mne telefonicky oslovil muž a žádal mne o zakoupení šperku. V minulém roce jsem již takto šperk zakoupila. Dohodli jsme se, že se podívám na vaše stránky a příští týden mi opět zavolá. Potvrďte, zda se jedná opravdu o vaše výrobky. Ráda bych si zakoupila něco jiného, ale minulý rok mi bylo sděleno, že to nejde.

Paní Z. nás kontaktovala pomocí chatu.

Když to dobře dopadne, podaří se nám potencionálního zákazníka ještě před nákupem upozornit.

Opravdu se nejedná o žádné služby prezentované na webu ChraneneDilnyOZP.cz, s nikým takovým nespolupracujeme a dílny ověřujeme.

Jak „nenaletět“?

  • Nikdy hned nenakupujte po telefonu – chtějte maximum informací (IČO, webové stránky, telefonní číslo, mail).
  • Informace si ověřte: lze se dovolat na dané telefonní číslo (je časté, že tito prodejci volaná čísla nezvedají); vyžádejte si webové stránky, kde si můžete produkt prohlédnout (a třeba i do kontaktu na této stránce napište, zda souhlasí – viz paní Z, která napsala nám), najděte si prostřednictvím vyhledávače google jméno prodejce, jeho e-mail a telefon (zda není toto jméno spojeno s nějakým trestním stíhání apod.).
  • Pokud máte pochybnosti, nechte si poslat produkt na „dobírku“ a otevřete ho na poště (díky tomu budete mít alespoň svědka) a ujistěte se, že máte přiloženou fakturu.
  • Pokuste se zjistit, zda nabízí například náhradní plnění.

Má smysl se bránit?

Někdy je těžké vyhodnotit, zda se budeme něčím zabývat. Tento dopis deklaruje, že vaše hlášení na ČOI vede k prošetření celé situace. Jeden ze čtenářů našeho webu nám poslal vyjádření, které mu přišlo. Prostě má smysl se bránit!

Česká obchodní inspekce prověřuje Chráněné dílny pro podezření z podvodu

Když „naletíte“

Ruku na srdce, někdy prostě platí známé přísloví „Na dobrotu, na žebrotu“. Nemůžete toho mnoho dělat: Pokud je škoda vyšší než 5 000 Kč, podejte oznámení Policii ČR. Další možností je informovat ČOI (českou obchodní inspekci). Podnět a stížnosti můžete podat osobně na nejbližším inspektorátu, písemně také tam, nebo prostřednictvím webového formuláře.

Pokud máte chuť se svěřit s vaší zkušeností, dejte nám vědět na náš e-mail: [email protected]. Budeme se snažit postupně varovat před těmito praktikami i další osoby!

Pečlivě si vybírejte, jak budete OZP pomáhat

I když asi všichni tušíme, že je tu mimo finanční újmy i ta „morální“, bohužel v tuto chvíli nevidíme řešení. Někteří lidé zneužívají snahy společnosti podporovat osoby se zdravotním postižením. Víme, že chcete pomáhat, prosím, najděte si čas na prohlédnutí profilů a webů chráněných dílen a podpořte je nákupem jejich vlastních produktů a služeb – bez zprostředkovatelů. Asi to nebude tak rychlé, ale za to se možná dozvíte něco nového z chráněného trhu práce.

Komentáře

Komentáře k příspěvku "Zneužití statusu „chráněná dílna“ k nekalému prodeji produktů"
Zbyněk Šiška napsal:

Připojuji se ke komentářům ostatních „napálených“ zákazníků tzv. „Chráněných dílen“. Přišel mi telefonát z čísla +420226203720 ze tzv „Chráněné dílny“ Volající se představil jako David Piroska s výhodnou nabídkou Švýcarských nožů v hodnotě cca 4000,-Kč. Tím, že bych nože zakoupil za velice výhodnou cenu 899,-Kč včetně dopravy prý podpořím jejich chráněnou dílnu a lidi, kteří v ní pracuji (balí nože !!!??).Naštěstí můj „Anděl Strážný“ nespal a doporučil mi zavolat na číslo zpátky-to už jsem dostal SMS od PPL, že balíček je na cestě.Volal jsem na toto číslo zpět, ale hlasový robot mi oznámil, že takové číslo NEEXISTUJE!!! Stačil jsem ještě tento balíček u PPL odmítnout.Poučení pro ostatní: Šmejdi nikdy nespí!!!

Dana Knapova napsal:

Take jsem dnes naletela.
Pokud prijde sms od PPL muzu balik odmitnout.Nebudou me nahanet dopravci.Nic jsem nepodepsala.
Dekuju

Tomáš napsal:

Stalo se mi ted to same, stejne cislo.

Anna napsal:

Nedávno mé mamince volalo toto číslo 730891410, ozvala se paní s nabídkou šperků s kamínky swarowsky za cca 700,- , že tím přispěje na chráněnou dílnu a navíc i na útulek. Balíček přišel a kdyby si dali záležet, tak by to ani neřešila, ale poslali špatnou barvu řetízku a když jim volala zpět na to číslo aby se zeptala jestli se nespletli, tak nejdříve to nikdo nebral, potom obsazeno a dnes už se nemohla dovolat vůbec 🤦🏻‍♀️ Není nám líto těch peněz, ale tohle se přece nedělá.

Zdena cintulova napsal:

Může mě prosím někdo napsat jejich číslo telefonu. Děkuji

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, mrzí nás, že je stále mnoho lidí, kteří tuto „nekalou“ praktiku neprohlédli. Jsme rádi, že se o své zkušenosti s námi dělíte. Stále se snažíme na tuto situaci poukazovat a to i kvůli lidem, kteří nám volají a informují se, zda nákup, který odsouhlasili opravdu chráněné dílny podpoří. Mnoha lidem pomáhají vaše komentáře, protože i když nákup po telefonu odsouhlasí, následně si přečtou tento blogový příspěvek a vaše komentáře jim pomohou se v situaci zorientovat. Díky, že vám není jedno, co se kolem děje!

Zdeněk Bláha napsal:

Také se mi povedlo naletět – měl jsem nějaký sponzorský den :-/ Informace tady mi hodně pomohly a tak vím, že balíček od PPL nepřevezmu. Jen doufám, že to nebude mít nějaké důsledky. Mimochodem paní v telefonu hovor ukončovala s dovětkem „hlavně si ten balíček převezměte“.

Libuše Mrázová napsal:

Dobrý den, včera mi tatínek předal balíček ve kterém jsou vyrobeny nože v chráněné dílně. Prý pomohl postiženým, kteří tyto nože vyrábějí…. Zaplatil přepravci 999,- za šílené šmejdy!!! Na faktuře je dodavatel HelpGroup s.r.o.. Tak pozor na tuto firmu a telefonické hovory z ní…! Zneužívají dobroty a ochoty starších lidí pomoci v nouzi!

Lenka napsal:

Dobrý den,
bohužel mamka je tak důvěřivá a dnes naletěla podruhé a převzala balíček, i když jsme jí to říkali. Kde je možné nahlásit tuto osobu nevíte, lze to nějak řešit?

Eva napsal:

bohužel kolegyně objednala, pak jsme našly vaše stránky, dnes PPl dovezlo balíček, ten jsme odmítly… Jak to prosím dopadlo s těmi, kdo balíček nepřevzali? ještě vás nějak Uháněli? nebo už se nic nedělo? děkuji za případnou zprávu.

Lenka napsal:

Mamce volalo to samé číslo, bohužel mamka už zásilku přijala, zajímavé je, že volali mamce, ale jméno na zásilce bylo mé. Zajímalo by mě kde berou ty údaje.

Pavla Dohnalová napsal:

Dobrý den, přítel naletěl a objednal nože, ty přišly PPL za 999 Kč, jinde jsou za 299 Kč, např http://saigo.cz/cz/svycarska-sada-nozu-znac-messi-verona-white-cool. V balíčku nebyla žádná faktura, na štítku na obálce s noži odesílatel Chráněné dílny, Radlická 1170/61, Praha 5, 15000. Žádný telefon, web… Prý může vrátit do 14 dnů, ale pochybuji, že by peníze dostal zpět. Budeme hlásit na ČOI. Měla by to být tato firma: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1008492&typ=UPLNY

Sára napsal:

Dobrý den,
tento týden volání z čísla: +420 226 203 720 – telefonát začal poděkováním za vyplnění dotazníku (nic jsem nevyplňovala), následovala nabídka nožů z chráněné dílny, nože v hodnotě 4000 můžou být vaše za 999 Kč a navíc pomůžete chráněným dílnám, dosti nátlak a „hraní na city“. Řekla jsem, že nemám zájem o nože, ale mohu přispět na účet. Následně volalo číslo: 722 184 180, že můžu přispět jen na účet, poprosila jsem je o zaslání emailu s bližšími informacemi. Poté mi došel email z adresy: [email protected] – text se spoustou chyb a žádnými konkrétními informacemi, pouze uvedené číslo účtu, na který mohu přispět: 107-579980297/0100. Tak jsem jim napsala, ať mi napíšou adresu chráněné dílny, že příspěvek donesu osobně. Samozřejmě se už neozvali. Od začátku velmi podezřelá komunikace, nic prosím nekupovat jen po telefonu, ať se případné příspěvky opravdu dostanou potřebným lidem a ne podvodníkům.

Ivana napsal:

Úplně stejný telefonát včera – 12.1.2019. Stejný postup, stejný text, asi to mají před sebou napsané a odříkávají to. Naštěstí jsem jim včer ařekla, že ať mi dají odkaz na jejich webové stránky, že se na to mrknu a ať mi zavolají následující den. Už volali, bohužel jsem na ně neměla čas, ale teď se těším, až zavolají znovu, a pěkně si je podám!!!! Hajzli!

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, je fajn, že Vám sdělili aspoň webové stránky. Doufám, že jste tam našla potřebné informace a mohla díky nim zjistit, zda se jedná o chráněnou dílnu.

Marcela Gofroňová napsal:

Dobrý den, mě pan Cina řekl, že mám balíček vrátit na adresu Sokolská 145, 180 00 Praha Libeň, tak to zkuste tam, třeba budete mít štěstí. Stejnou adresu má provozovna HelpGroup, což je zajímavé. 🙂

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, doufám, že Vám opravdu peníze vrátí. Vystavil Vám alespoň potvrzení o nákupu nebo něco podobného? Prosím, dejte nám pak vědět, zda se opravdu povedlo vrátit, možná se bude hodit i dalším, kteří tuto situaci budou řešit…

Milan H napsal:

Zdravím,
dnes úplně stejný telefon jako paní výše. Pořád jsou aktivní a loví dušičky. Nedá se to někde oznámit, a aspoň jim zkomplikovat život?

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, je možné nahlásit na ČOI nebo sdílet náš příspěvek na sociálních sítích, aby se o tom dozvědělo více lidí. Bohužel mám pocit, že moc jiných možností, jak se bránit není.

Jana napsal:

Mobilní telefon, který uvádíte, je funkční, zvedla ho nějaká paní, která samozřejmě tvrdí, že o ničem neví.

Nikola napsal:

Dobrý den. Dnes mi volalo číslo 226225074 s nabídkou nožů, jestliže si produkt zakoupím, zašlou mi certifikát o tom, že jsem pomohla hendikepovanému člověku najít pracovní místo. Ještě, že jsem našla tuto stránku. Děkuji za upozornění.

Honza napsal:

Mně volala tzv. paní Stříteská z „chráněné dílny“, telefon 226225079, s nabídnou nožů za 900+ Kč. Taky to znělo hodně podezřele.

Katarína napsal:

Já také děkuji za upozornění…Tohle číslo je neunavné a chce znát moji odpověď jestli si objednám „swarovski šperky“ . Tel: +420 277001361….Pozor…
Nenaletela jsem a podporují chráněné dílny, ale jinak:)
Posílám upozornění dál…Děkuji

Pavel napsal:

Dobrý večer dnes jsem byl kontaktovan Panem s chráněné dílny a číslo bylo 277 001 365 ohledně šperků Swarovski a měl to být řetízek a ptal jsem na internetové stránky a řekl že mužu podporit díky vašim špatnými zkušenostmi nic objednávat nebudu .Davej Te si nejvíce pozor už jsem narazil i na stránku kde jsem na letěl a přišel o 1000 korun .Už nebudu objednávat z neověřených a neznamech stránek.

Daniela napsal:

Dobrý den, dnes telefonovali mému synovi s nabídkou nožů z telefonního čísla 226225079 a když jsem volala zpět hlásilo se mi, že číslo neexistuje. Můj syn má handicap sám tak mě dost nadzvedlo a tady jsem se dočetla co je to za podvodníky. Napsala email jak jim na chráněné dílny (uvedeno v komentářích), tak PPL že nic přebírat nebudeme.

Hana Gregorová napsal:

Dnes jsem taky obdržela telefonát, že jsem v loňském roce podpořila chráněnou dílnu a proto mám nárok získat nože v hodnotě 4 500,- za pouhých 870,-Kč. Jak za to bude mít v chráněné dílně místo další postižený člověk a podobné řeči. Už prý stačí si vybrat jednu ze dvou barev a nože jsou moje. Nechápu, že se někdo nestydí schovávat se za chráněnou dílnu. Dávejte si pozor na podvodné telefony z čísla 226 203 720. Já jim naštěstí na lep neskočila. Už mě taková verbež naučila dávat si velký pozor kam přispět. Šmejdi se nestydí nezaleknou ničeho.

Nataša Strakošová Vykydalová napsal:

Také to dnes zkoušeli, prodej nožů Chráněná dílna s.r.o. Ještě se paní divila, že nechci pomoci postižené mamince. Ach jo, co je toto za lidi.

Ladislav Doležal napsal:

Dnes mi z tel.čísla 226203720 nabídl za 800 Kč nože s certifikátem,když jsem chtěl zaslat informace o prověření pravosti na email ta „lidská zrůda“ zavěsila .Nechápu jak se někdo může propůjčit k tomu ,aby takto zneužíval chráněné dílny.

Martina Eichlerová napsal:

Bohužel stále aktuální, dnes nabízeli ručně dělané korálkové šperky! Neskutečné! Když zakoupím ihned po telefonu, tak ušetřím a nebudou mi počítat poštovné!

Petr Burda napsal:

I mne kontaktoval pan Piroska s nabídkou laserem broušených nožů za 899,- Kč. Odeslány druhý den. Holt zaplatím DPDčku cestu zpět. Postiženým rád pomohu, ale podvodníkovi ne.
Děkuji za tyto stránky.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den pane Burda,
bylo by možné pak napsat, zda se vám takto podařilo domoci se vrácení nožů a zda s vámi prodejce poté komunikoval? Mohlo by to pomoci dalším, kteří balíček také převzali a až poté si uvědomili, že to nebylo dobré.
Velmi děkujeme za to, že se to snažíte řešit!

Petr Blažek napsal:

Obdobně jak již psali ostatní vyslechl jsem telefonát o nabídce nožů když jsem odmítl tak byl volající rozhořčen že si dělám srandu z postižených lidí a nechci jim pomoci ..kam až dojdou některé praktiky prodejců

Jiří Ryšavý napsal:

6.11 mi volala žena z čísla 277001361 prý z hráněné dílny korálky swarowski s tou samou pohádkou kupte si čtyrlístek a podpoříte nás a tím pomůžete zaměstnat další děvče

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den pane Ryšavý,
jestli myslíte Chráněné korálky, tak to je komplikované, protože nejsou registrováni jako dodavatelé náhradního plnění na MPSV (dle IČ tam lze vyhledávat volně viz https://portal.mpsv.cz/web/zamestnavani-ozp/seznam-dodavatelu-np). Na svém webu pouze zmiňují, že by rádi vytvořili chráněná pracovní místa…a na to se jim nedá nic říct:-) Třeba ano, třeba ne. Výhodou však je, že v dnešní době existuje spousta zaměstnavatelů, kteří již zaměstnávají a potřebují podpořit. Bohužel však často nemají tak rozsáhlou propagaci jako ti, co se prezentují tak, že se „chystají“ zaměstnávat. Je to opravdu komplikované, což máte pravdu.

Olina napsal:

Tak toto číslo volá opět, dnes mi nabízela paní také korálky.

Michaela napsal:

Dobrý den, tato společnost na svých stránkách uvádí, že již zaměstnávají handicapované: „Nyní zaměstnáváme hendikepované, invalidní i starobní důchodce a další znevýhodněné kolegy na různých pozicích. Svým kolegům vycházíme vstříc a snažíme se jim vytvořit takové pracovní prostředí, kam se rádi vracejí. “
Nicméně stále nejsou v seznamu dodavatelů NP, znamená to tedy, že jde o podvod?
Děkuji, M.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
může se stát, že teprve čekají na možnost uzavření smlouvy s úřadem práce, která by je zařadila jako aktéry na chráněném trhu práce, kteří mohou být i dodavateli náhradního plnění. Je totiž třeba jedno čtvrtletí již zaměstnávat osoby se zdravotním postižením (50 % OZP z celkového počtu zaměstnanců). Ale těžko říci, zda je to i v případě, který zmiňujete…

Anna napsal:

Dnes 31. 03. 2021 mi taky volali z „Chráněné korálky“. Po chvilce hovoru, když paní zjistila, že nebudu tak snadná kořist, mi bez rozloučení položila telefon. Na stránkách ministerstva stále registrovaní nejsou.

Martina napsal:

Dnes mi také volali z čísla+420226203720, že můžu mít super nože za super cenu. Chtěla jsem webove stránky chráněné dílny, cosi mi ta pani nadiktovala a teď čekám, zda se ozvou. A pokud se ozvou, tak to bude rychlé. Opravdu šmejdi. 🙁

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den Martino,
pokud se vám ozve, zkuste se prosím podívat na jejich IČ a najít si je, zda na webových stránkách mají informace o tom, kolik osob OZP zaměstnávají. Popř. se lze podívat ještě na https://portal.mpsv.cz/web/zamestnavani-ozp/seznam-dodavatelu-np. Jsou zde sice registrované pouze dílny, které čerpají podporu od státu, ale zpravidla zde často zaměstnavatelé OZP bývají registrováni. Díky, že sdílíte vaše zkušenosti, protože mohou být důležité pro další, kteří se do podobné situace dostali/dostanou.

Alena napsal:

Tak stále nejsou v žádném seznamu na mpsv https://www.uradprace.cz/seznam-dodavatelu-nahradniho-plneni
Nejdříve volali, nechala jsem si poslat info do mailu:
„Dobrý den,
na základě našeho telefonátu si dovoluji touto cestou zaslat odkaz na naše webové stránky, kde si můžete prohlédnout, popřípadě objednat, výrobky z naší chráněné dílny.
Stránky naleznete na adrese http://www.chranenekoralky.cz .
S přáním hezkého dne
tým Chráněné korálky“

Linda napsal:

Dobrý den,
zrovna mi jedna taková paní volala a nabízela šperky.
Hrozné je,že jsem o tom snad i vteřinu uvažovala, ale pak jsem si uvědomila, že tohle je podvod a že přispívám jinak a odmítla.Musím říct, že běžně tyto telefony hned pokládám, ale argumenty jak přispět postiženým mě trochu nahlodaly.
Neuvěřitelné lidský hyenismus nezná meze.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
ano, bojím se, že právě proto používají značku „chráněné dílny“, protože díky tomu získají snadněji naši pozornost.

Eva Filípková napsal:

Dobrý den, tak mi před chvílí taky paní volala a ať si zakoupím sadu Swarovski nebo aspoň čtyřlístek, co nosila i Angelina Jolie. Od jisté doby jsem docela obezřetná, ráda pomůžu, ale po dřívějších zkušenostech, si raději vždy říkám o čas na rozmyšlenou a poté si to ověřuji na webu. A jak koukám, tak i tentokrát jsem dobře udělala. Paní by mi měla znovu volat v úterý, ale po té, co jsem si tu přečetla komentáře, tak pokud se mi paní ozve, tak to asi bude rychle ukončený hovor. Jinak paní volala z čísla 277001361.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den paní Filípková,
věřím, že pokud opravdu zaměstnávají osoby se zdravotním postižením, nebudou mít potíž vám dát IČ jejich firmy a organizace. Pokud by vám ho dali, můžete ho zkusit vložit zde: https://portal.mpsv.cz/web/zamestnavani-ozp/seznam-dodavatelu-np. Třeba budete mít štěstí a opravdu se jedná o chráněnou dílnu…Ale máte pravdu, že obezřetnost je určitě na místě.

Lenka Černá napsal:

Nápodobně. Jednou jsem zakoupila a přišel mi takový šperk, vypadal jak dětský. Po půlroce volala paní podruhé, věděla, že jsem již jednou něco nakoupila, ale ani nepoděkovala a hned mi cpala výrobek. Zarazilo mě, že se mě ani nezeptala, zda ten výrobek vůbec chci. Měl to být čtyřlístek. Přišlo něco úplně jiného, takže jsem se rozhodla, že s nimi končím. Volali mi také z čísla, které uvádíte a ještě ze dvou dalších čísel, již jsem si je označila a nezvedám je. A pokud ještě i tak se na mě dostanou, pošlu je do háje.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, ano, bohužel některé prodejní kampaně mohou vypadat i takto.

Anna napsal:

Bohužel tato firma velmi pečlivě odstraňuje všechny nedostatky, podle kterých by bylo rozpoznatelné, zda se jedná o podvod. Zřídili webové stránky, ale přesvědčují lidi, aby šperky koupili přes telefon, že nebudou muset platit poštovné. Velice pružně reagují na negativní recenze – poté, co k nim někteří pojali nedůvěru, když nechtěli sdělit IČO, sice toto číslo zveřejnili (je na webu), ale tvrdí, že chtějí být nezávislí a vystačit si sami, takže nepobírají žádné dávky ani dotace od státu. Proto samozřejmě nejsou na zmíněném odkazu dohledatelní.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, díky, že píšete. Ano, i to je možné, máte pravdu. Koupě přes telefon však nikomu nic neušetří, poštovné bude stejně třeba uhradit. Ale chápu, že na „negativní“ recenze rychle reagují, pokud to tak opravdu je a zaměstnávají osoby se zdravotním postižením, tak je to jedině dobře. Jen se obávám, že většina podniků má i z důvodu větší konkurenceschopnosti a možnosti individuálně se zaměstnanci věnovat, zájem příspěvky získávat. A minimálně budou ochotni třeba o své firmě informovat, objednávku potvrdit mailem a na uvedených kontaktech budou dostupni. Máte však pravdu, že jde o velmi komplikovanou situaci.

Vlaďka napsal:

Dobrý den,teď je to zrovna asi půl hodiny mi volal muž,ať koupím šperky vyrobené v chráněné dílně a nabízel i přívěšek na klíče i čtyřlístek. V zápětí mi došla smska,že mám šperky na poště,z č.734 744 834. A volal z č.730 890 120. Hlavně by mě zajímalo,kde berou ta telefonní čísla. Má mi volat za týden,tak už vím co mám udělat..nenaleťte.

Tomas Novak napsal:

Teď mi volala paní z chráněné dílny S.R.O. Prý mi volá na základě dotazníku kterýho jsem se účastnil a nabízela laserem broušené nože. Její koupí prý pomůžu i hendikepovaným.
Jednání prodejkyně mluvilo za sebe. Odmítl jsem.

Lubomír napsal:

Dobrý den, rád bych se zeptal na fa Chráněné korálky s.r.o. sídlící na Jarově, Praha. Dnes mi volali z čísla 277001361 abych si koupil čtyřlístek v hodnotě 599,-Kč. Webové stránky jim fungují, nabízejí stejný produkt za stejnou cenu, ale zajímalo by mě, zda skutečně peníze půjdou na dobročínné účely nebo se může jednat o podvod. Děkuji za reakci

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
v tomto případě jsou na webu informace a je zde napsáno, že by rádi vytvořili pracovní místa pro osoby se zdravotním postižením (OZP)…v registru MPSV zatím žádná pracovní místa nejsou evidována dle IČ. Nelze však říci, zda výhledově třeba tento prodejce některé OZP nezaměstná…Existuje však již mnoho dílen, které prokazatelně OZP zaměstnávají, takže si můžete vybrat i na základě toho, koho z nich podpoříte…

Renáta P. napsal:

Dobrý den – přidávám další čerstvou zkušenost. Dnes my volal pán s nabídkou koupě šperků s komponenty Svarowski od hendikepovaných z chráněné dílny. Byl příjemný, dopředu se omlouval za obtěžování a dokonce nabídl odeslat sms s adresou na jejich web. Raději jsem vše odmítla. Toto se mi stalo i minulý rok. To nabízeli nože. Obezřetnost je na místě ;-).

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
máte pravdu, obezřetnost je určitě na místě. Pokud by Vám poslali odkaz web a na něm bylo IČ, můžete se informovat, zda opravdu osoby se zdravotním postižením zaměstnávají. Pozitivní však je, že se alespoň snaží Vám poskytnout maximum informací. Upřímně doufám, že pokud byste je vyzvala, SMS by Vám zaslali…

Markéta Plocková napsal:

Dobrý den,
i mně dnes volali z Chráněných korálků. Doufám, že bude stačit, že jsem je upozornila, že to ještě jednou zkusí a začnu řešit, odkud mají moje údaje… jestli budou takovou drzost opakovat, budu asi muset věnovat ten čas a zkusit to nějak řešit. Pokud se to vůbec i v dnešní GDPR době vůbec řešit dá…

Dana Svobodová napsal:

Vážená paní Hanko –
je deprimující sledovat Vaši neúnavnou, ale zjevně marnou korespondenci s lidmi dobré vůle, kteří naletěli (nebo možná nenaletěli)… Dovolím si otázku k zamyšlení: Nebylo by účelnější, aby Vaše firma podala žalobu na neznámého pachatele – dalšího ze zvláště nechutných šmejdů, poškozujícího nejen oklamané objednatele a reálně existující handicapované osoby, ale i Vaši firmu?? Předpokládám, že byste měli větší šanci na úspěch než jednotlivec (který ze stěžovatelů se poté, co se prohrabal trestními rejstříky, k tomuto kroku asi odhodlá?).
S přáním zdaru a elánu
Dana Svobodová

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, velmi děkujeme za reakci na náš článek. Máme moc velkou radost, že to lidem není jedno (a možná byste se divila, kolik „stěžovatelů“ opravdu podalo na ČOI podnět!). Díky této neúnavné korespondenci, která možná vypadá jako „zbytečná“ se nám podařilo, aby o této situaci natočila televize reportáž a lidé se tak dozvěděli o tom, že se něco takového děje. Nejde totiž jenom o jednu firmu a s největší pravděpodobností se stejně budou objevovat další a další firmy, které se o něco podobného pokusí. Naším cílem je, aby lidé věděli o tom, že existuje chráněný trh práce, kdo je jejím aktérem a jak si mohou sami ověřit, zda nákupem přispívají chráněné dílně či někomu, kdo tento status zneužívá. Myslíme si, že celá tato konverzace vede k prevenci a „nejenom“ k hašení jedné potíže.

Terézia M. napsal:

Dobrý den,
taky jsem bohužel naletěla, stejný scénář jako u ostatních. Fakt jsem hodně naštvaná, že někdo zneužívá jak chráněné dílny, tak naší ochoty chtít někomu pomoct.
Moje škoda ale není tak velká, abych podala trestní oznámení. Můžeme podat ale hromadné trestní oznámení.
Prosím přidejte se ke mně a napište mi buď sem, nebo na mail [email protected] a domluvíme se na postupu. Nemůžu se tak nějak vnitřně smířit s tím, že by to těm lidem dal procházelo.
Díky, Terézia

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, ano, bohužel se to „pořád děje“ a těžko se tomu zabraňuje. Určitě je dobrým nápadem podat hromadné trestní oznámení a nebo to prostě „jen“ oznámit na ČOI. Děkujeme, že se zajímáte o to, co se kolem vás děje a není Vám to jedno.

Klára T. napsal:

Taky přispívám. Dneska mi volali z tel 731414610. Nekupuji nic po internetu, takže jsem odmítla s tím, že šperky nepotřebuji, nenosím a pokud budu chtít přispět, udělám to přímo, třeba na účet. Tvrdili mi, že na těchto stránkách o projektu něco najdu nebo přímo si mohu vybrat v E-shopu. Dokonce se mne snažili přesvědčit, at přes ně zaplatím a nic nedostanu, když to nepotřebuji. A začali se ještě odkazovat na onkoláčky a jak jim tím pomohu. To už jsem se jen snažila nějak slušně hovor ukončit. Také by mne zajímalo, kde berou kontakty.

Pavel Sterba napsal:

Dobry den,

I ja jsem si objednal noze,nekdy v lonskem roce. Nicmene staci je proste nepevzit PO te co jsem si precetl na techto strankac, ze je to podvod. CHlapik z PPL ka evidentne vedel o co jde,> KOnstatoval,ze nejsem prvni a odjel. Takze zadny strach, hlavne nic neprebirat.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
děkujeme za zpětnou vazbu k tomu, když už si věci objednáte, ale nakonec je nechcete. Prostě nepřevzít je dobrá varianta, když už se toto stane. Díky!

Pavla Dohnalová napsal:

Dobrý den, přítel naletěl a objednal nože, dnes doručilo PPL za 999 Kč. Nože se dají koupit jinde za 299 Kč http://saigo.cz/cz/svycarska-sada-nozu-znac-messi-verona-white-cool. V balení chyběla faktura. Odesílatel uvedený na obálce s noži: Chráněné dílny, Radlická 1170/61, Praha 5. Web firma nemá, žádný kontakt na internetu taky nelze dohledat. Zpětné volání na číslo 226203720 – číslo neexistuje. Jedná se o tuto firmu: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1008492&typ=UPLNY
Paní v telefonu slibovala možní vrácení do 14 dní, ale bez faktury a možného kontaktu by to bylo úplné vyhození peněz. Budeme dávat podnět ČOI. Doporučuji zablokovat číslo 226203720.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, mrzí nás, že jste koupili nože od firmy, kde není jasné, zda zaměstnávají osoby se zdravotním postižením či ne. Minimálně v registru dodavatelů náhradního plnění dle IČ nefigurují. Už to, že vám nepřiloží fakturu (ani v elektronické podobě) je dost na pováženou a může být pro ČOI zajímavé. Pokud můžete, podejte na ČOI podnět, není to nic složitého a možná se díky tomu podaří zabránit, aby další kupci měli více informací o firmě, od které výrobky kupují.

Martina napsal:

V listopadu jsem také měla telefonát od Chráněných dílen s.r.o.. BYlo před Vánoce, tak jsem v dobré vůli kývla na nabídku kvalitních švýcarských nožů za 899,-. Druhý den jsem je měla doma. BYlo hned jasné že se nejedná o nože švýcarské, na internetu jsem je našla během pár sekund cca za 320,- toto balení. Kontaktní adresa odesílatele byla Chráněné dílny, Radlická 1170/61, Praha 5. Na internetu jsem našla propojení firmy s panem Markem Cínou a kontaktem na něj. Dovolala jsem se mu a vyjádřila svoji nespokojenost s tím, že chci nože vrátit a své peníze zaslat zpět na účet. Pán tvrdil, že bez problému. Mé několika násobné upozornění na to, že jejich telefonistka lže lidem, ignoroval. Řekl, ať pošlu zpět s a že pošlou peníze. Do dneška nic nedorazilo…

Olga napsal:

Dobrý den, i já jsem bohužel naletěla na telefonický rozhovor a snažila se pomoci zdravotně postiženým. Zboží mi sice dorazilo, ale mojí podmínkou bylo, že obdržím daňový doklad, abych jej mohla uplatnit jako sponzorský dar. Vše mi bylo přislíbeno. Skutečnost je nakonec úplně jiná. Žádný daňový doklad a bohužel ani žádný doklad o převzetí finanční částky v hotovosti. Při přebírání mi bylo řečeno, že daňový doklad je v balíčku, což nebyla žádná pravda. Telefonní číslo, ze kterého mi bylo voláno, hlásí, že číslo neexistuje. Jsem naštvaná. Šmejdi se neštítí vůbec ničeho. A co je na všem nejhorší, že už nikdy nebudu ochotná potřebným přispět, protože už nebudu věřit. A to je asi to nejsmutnější.

Bara napsal:

Dobrý den, i dnes mi pani volala,jestli nechci sperky Swarovski za 999, z původní ceny 4000😁. Jelikož jsem se nejdřív podívala na web, co to cislo znamena,tak jsem byla pripravena. Zadala jsem po ni Ico, tak mi nadiktovali 06973442, firma je zapsana v rejstriku, ale jinak nejde nic dohledat, takze jsou to opravdu podvodníci. Jednatel je Marek Cína ročník 1995.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
je fajn, že jste nejdříve hledala informace na webu. Toto je opravdu úskalí těchto obchodních praktik, často je komplikované se přesvědčit, zda opravdu vůbec zaměstnávají OZP a jakou formou.

Alena napsal:

Dobrý den,

také jsem bohužel naletěla a objednala sadu nožů za 999,- Kč do našeho rodinného bistra. Nože jsou strašný šunt a prý se prodávají někde v tržnici za 250,- Kč. Telefon , který vbyl uveden v průvodním dopise mi nikdo nebere. Jedná se o firmu HelpGroup, IČO 06585345 – jednatelka Vlasta Cinová, tel. 608 471 587.
Pokud je poškozených více, bylo by možné podat hromadné trestní oznámení?
Jsem opravdu rozčílená, jak může někdo takto zneužívat lidskou sounáležitost a důvěru.

Pavla Kučerová napsal:

Dobrý den,
v našem případě telefonickou objednávku „odkývala“ sousedka, která na tom již není zdravotně nejlépe. Balíček s noži za cenu 999,- jsem za ni zaplatila, protože paní u sebe při příjezdu PPL neměla hotovost. Po dohodě s jejím manželem jsme se rozhodli zásilku vrátit a ouha, v balíčku žádná faktura, na webu žádné kontaktní informace. Šlo o stejnou firmu z předchozího příspěvku, tedy Chráněné dílny, Radlická 1170/61, Praha 5. Dnes jsme tedy neváhali a s manželem se na uvedenou adresu vydali. V domě sídlí více společností, nicméně Chráněné dílny nejsou na žádném štítku, zvonku ani dveřích uvedeny. Naštěstí vrátný alespoň tušil, že by firma měla sídlit v prvním patře a tam už jsme se doptali. Zaměstnanci byli velmi překvapeni, že v balíčku chyběla faktura, tu tam přece vždycky dávají. Stejně tak tvrdili, že na webu firmy můžeme dohledat číslo na mobil pana Šéfa. Ten přijel za půl hodinky a nejprve nás upozornil, že „tady ale není výdejní místo“, poté se také divil, že v zásilce chyběla faktura. Pak dle svých slov kontroloval objednávku v počítači, chtěl č. účtu, na který má poslat peníze, emailovou adresu, na kterou mi prý vystaví dobropis, načež po chvíli vytáhl ze štosu bankovek tisícovku, kterou mi s omluvou vrátil. Prostě komedie.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
moc děkujeme, že jste se sami vydali do sídla firmy. Asi je to jedna z variant, pokud člověk bydlí v Praze a má prostor tam přímo zajít, protože jinak je velmi těžké je zkontaktovat třeba telefonicky. Každopádně moc děkujeme za sdílení, které může být inspirací pro další osoby.

Markéta Plocková napsal:

Dobrý den,
i mně dnes volali z Chráněných korálků. Doufám, že bude stačit, že jsem je upozornila, že to ještě jednou zkusí a začnu řešit, odkud mají moje údaje… jestli budou takovou drzost opakovat, budu asi muset věnovat ten čas a zkusit to nějak řešit. Pokud se to vůbec i v dnešní GDPR době vůbec řešit dá…

Tereza napsal:

Dnes mi volala paní z Help group z čísla 226 203 720, zda vím, co je Chráněná dílna a že můžu pomoci lidem s postižením, začala vysvětlovat systém kompletace nožů a rovnou se mě zeptala, jakou barvu chci zaslat… Když jsem řekla, že žádnou, zkusila na mě větu „Tak vy nechcete pomoct lidem s postižením…“. Zarazila jsem ji, že nic takového jsem neřekla a že s lidmi s postižením pracuju a rozloučila se… Až poté jsem mrkla na www, které jsou nic neříkající a mrzí mě, že jsem nereagovala víc rezolutně… S podobným typem prodeje jsem se setkala poprvé a jak koukám, vesele top zkouší znova a znova…

Věra napsal:

Dobrý den.
Díky GDPR mi volá vice „obchodníků“ než dříve. Zajímavé…
Ke Chráněným korálkům chci dodat, že volají I z čísla 277 001 363. Paní byla docela neústupná a když jsem si koupila dříve, tak proč si nekoupím zase, že nechci podpořit postižené, že I její čas je drahý… Tak jsem jí poradila, ať mě vymaže z databáze a neztrácí čas. Děkuji za vznik těchto stránek. Chráněné dílny a útulky pro opuštěná zvířata podporuji každý rok, ale snažím se, aby to opravdu dostali ti praví. Hezký den a dobrou náladu všem.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, je fajn, že se snažíte přispívat na dobrou věc, ale i tak si ověřujete, jak se s financemi poté zachází!

Jan napsal:

Volali mi z projekt integrace – šperky pro dobrou věc s nabídkou šperků Swarowski za výhodnou cenu cca 500,-. Předpokládám, že se také jedná o podvod? Má někdo zkušenost?

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, zrovna tento projekt vypadá jako regulérní zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Jsou dokonce i dodavateli náhradního plnění, takže jsou dohledatelní i v registru MPSV viz https://portal.mpsv.cz/web/zamestnavani-ozp/seznam-dodavatelu-np?p_auth=CvlaLXyR&p_p_id=sestavasber_WAR_sestavasberportlet_INSTANCE_YCANi5izhLvz&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=2&_sestavasber_WAR_sestavasberportlet_INSTANCE_YCANi5izhLvz_javax.portlet.action=formular

Stanislav napsal:

Dobrý den, mně dnes z č. 731504574 volala paní z projektu integrace – šperky swarowsky pro dobrou věc, které kompletují lidé v chráněných dílnách OZP a nabízela mi je za cenu 799 + poštovné 150 Kč. Po přečtení informací si vyžádám nějaký kontakt na ověření, zda to není nějaký podvod.

Veronika napsal:

Dobrý den,
dnes mi po telefonu z čísla 730 890 120 nabízela paní šperky od Swarovského v ceně 500 kč + poštovné. S tím, když si objednám vytvořím 1 pracovní místo. Nějak se mi to nezdálo a tak jsem to hned zamítla. Vidím, že jsem dobře udělala.

Helena Stehlíčková napsal:

Mám bohužel tu smou zkušenost.Telefonát z čísla 226203720 předatavili se jménem chráněné díny. nabízeli sadu nožů ,že cena je příspěvek pro postižené. Poskytli mi telefon ,který nikdo nebral,číslo, ze kterého volali neexistuje.Na stánkách telforum jsem si podle tel. čísla zjistila že to je podvod. Bohužel jsem jim na objednávku kývla ,tak když přišla SMS od PPl, tak jsem zásilku odmítla. Dnes mi volal rozlobený pán z mobilu č.608078716,proč jsem balíček nepřevzala, když to je pro postižené.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, vaše zkušenost nás mrzí a to i zakončení formou „moralizování“ ze strany prodejce. Máte právo balíček nepřijmout, pokud službu nechcete. Firmy zaměstnávající lidé s postižením určitě nemají za cíl, abyste nakupovala jejich produkty a služby jenom protože zaměstnávají „postižené“. Určitě ocení, když si vyberete službu, která vám přijde smysluplná a kvalitní. Děkujeme, že jste se o vaši zkušenost podělila.

Iva napsal:

Dobrý den, také mi bohužel volali a odvolávali se na poskytnutý rozhovor v loňském roce. První, co jsem se ptala, tak na web. stránky, abych se mohla podívat a „zkotrolovat“. Paní byla velmi příjemná, vše ochotně sdělila – používají http://www.chranenedilnysro.cz. Voláno z čísla 226203720.
Sms od dopravce ještě nestihla přijít – volali v pátek. Nenapadlo mě hned, že jde o podvod.
Teď je mi jasné, že zásilku nepřevezmu. Mrzí mě, že se moc nedá bránit proti těmto praktikám a zas na to „dojedou“ zdravotně postižení….

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
je zajímavé, že se Vámi zmiňovaná firma již „lepší“, alespoň vytvořila web o svých službách snad s funkčním telefonním číslem. I z toho, co je umístěno na jejich webu však nelze určit, zda opravdu osoby se zdravotním postižením zaměstnávají. Naštěstí jsou dnes dílny, které prokazatelně osoby se zdravotním postižením zaměstnávají, a tak je možné je nákupem podpořit. Doufám, že se zvýší povědomí o možnostech nákupu od těchto dílen, i když často netelefonují a je možná těžší jejich služby najít.

Martin Hruška napsal:

Dobrý den
Zkoušejí to stále.. Dnes 22.2 2018 z čísla +420226203720… Nabídka šperků od fa Swarovski.. Odmítl jsem se s ní bavit… Průhledné, v tomto případě..

Michaela Brdová napsal:

Dobrý den,
ano zkoušejí to stále, mě dnes 26.2.2019 nabízela milá paní nože za skvělých 999kč. Když jsem řekla, že nemám zájem. Tak hned, že nemám zájem pomoct postiženým a prý nejde o žádný podvod.
Ta drzost je šílená.

Jiří napsal:

+420277001361. Volala paní a oslovila mě jménem (kde vzala kontakt???) a nabídka šperků z chráněné dílny. Odpověděl jsem, že touto metodou nic kupovat nebudu, ať mi pošlou kontakt, já po ověření klidně pošlu nějakou částku. Paní se velmi rozezlila, že kdyby to mohla dělat takto, tak neobvolává půl republiky a vztekle zavěsila. Chvilku mi trvalo, než jsem se z tak arogantního přístupu vzpamatoval.

Šárka Štěpáníková napsal:

Dobrý den, dnes mi volali z čísla: 277 001 361. Nabízeli mi šperky Swarovski za 499,-Kč údajně na podporu chráněné dílny, kde pracují postižené ženy. Odmítla jsem, načež byla paní v telefonu velmi nepříjemná a telefon mi položila uprostřed mé věty. Jsem ráda, že celá záležitost je podvod a není to fundraisingová aktivita Vaší organizace:), to by mi bylo dost líto. Držím palce Vaší činnosti a pokud můžete nějak pomoc policii v dopadení (možná naivní přání), tak to prosím udělejte…Děkuji.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, opravdu to není fundraisingová aktivita naší organizace, věřte, že ani nám to nedělá radost včetně mnoha telefonátů, které denně absolvujeme. Jediné, co je v tuto chvíli možné, informovat vaše okolí např. formou sociálních sítí.

Daniela Skotnicová napsal:

Dobrý den, i mně dnes přišly nože. Na vloženém papírku je stejná adresa a k tomu „podpis“ osoby, které jsem pomohla. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo zkoušel kontaktovat osobu, jíž pomohl. V mém případě je tam napsáno marek Cina, tel 774 535 035. Děkuji předem za odpověď. ds

Marcela Gofroňová napsal:

Dobrý den, stejné jméno jsem měla na papírku i já. Certifikát se mi nezdál, tak jsem začala hledat na netu, bohužel pozdě. 🙁 Každopádně jsem mu volala, že zboží je poškozené, jestli ho můžu vrátit a řekl, že ano, ať přiložím číslo účtu a peníze mi pošlou zpět, tak uvidíme. Podle odkazu níže je pan Cina statutární orgán a jednatel, takže to vypadá, že jsme pomohli jen mu a nedivila bych se, kdyby byl naprosto v pořádku. Na FB jsem našla člověka, který by podle jména, bydliště a data narození mohl být on. No a řekla bych, že jeho matka prodává ty korálky, tam Marek Cina taky figuruje a firmy mají stejné sídlo.
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1008492&typ=UPLNY
https://www.facebook.com/marek.cina.1/about?lst=1800003365%3A1284173597%3A1552558495
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=993485&typ=UPLNY

Kristýna Kopecká napsal:

Dobry den,
vcera mi z cisla take volala slecna ktera se predstavila v zastoupeni spolecnosti, jelikoz bydlim nedaleko tak mi to nedalao a rozhodla jsem se pobocku navstivit, zde jsem potkala nejakeho pana a chtela jsem se podivat jak vypada predmet cinnosti teto prace na ktery mam prispet. Ve skladu opravdu balily zasilky dve handicapovane pani. Tak jsem se rozhodla je podporit a opravdu nechapu tyto komentare na zaklade kterych tato stranku funguje, kdyz ocividne ani jeden z vas pobocku nenavstivil.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
je moc fajn, že jste se šla do společnosti podívat. Nerozporujeme, zda zaměstnávají osoby se zdravotním postižením (i když ani to není v našich silách ověřit), ale že chráněný trh práce je specificky definován dle zákona o zaměstnanosti (https://portal.mpsv.cz/sz/zamest/zamestnaniosob/zmeny-v-systemu-podpory-zamestnavani-ozp-od-20180101.pdf) a pokud se někdo označuje chráněnou dílnou, je třeba to brát v potaz.

Roman Vithous napsal:

Dobrý den, paní či slečno Kopecká. Můžete prosím upřesnit, kde konkrétně jste se byla podívat na „pobočku“? Také bych se tam rád podíval.

Daniela napsal:

Dobrý den, ve Vašich komentářích jsem našla telefoní číslo na pana Cínu a napsala mu svižnou sms odepsal že to bude asi nějaký omyl takže jsem mu odepsala v to doufejte a tímto považujte konverzaci za uzavřenou. Syn dnes kývl na nabídku nožů z telefonního čísla 226225079, takže mi tato stránka pomohla se chytit nějakého kontaktu. Dotyčného jsem upozornila že jakékoliv obtěžování další hlásím ČOI a svému právníkovi a samozřejmě zásilku syn nepřevezme. Syn má sám handicap a tohle mě vytočilo do ruda tedy. Snad to někomu dalšímu pomůže, a nejlepší obrana je útok 😉 Šmejdi.

Petra Tomaštíková napsal:

Mě dnes opět volalo číslo 226 203 720. Říkám opět ptz už mi jednou volali loni a nabízeli mi nože, které jsem potvrdila, ale naštěstí se koukla na stránky a poté balíček odmítla. Dnes mi nabízeli, prý jako věrné zákazníci, která si již koupila nože šperky. Tak jsem řekla že jsem žádné nože nekoupila, ptz jsem je odmítla. Otázka byla od ní proč? Tak jsem se zeptala, že na jakých stránkách to najdu a která dílna to nabízí. Něco mi řekla popravdě jsem ji ani neposlouchala. Chtěla jsem po ní znovu jméno, které mi již neřekla. Na to jsem ji řekla, že si přeji aby mi už nevolali, že jsem odmítla nože nsposledy z důvodu, že vím, že jsou podvodníci. Na druhé straně bylo chvíli ticho a pak zavěsila…

Lada napsal:

Dobrý den,
Stejné číslo mi volalo před chvílí s nabídkou švýcarských nožů, zdálo se mi to divné, tak jsem se podívala na internet a hned to je jasné. Odvolávali se na helpgroup.cz a Chráněná dílna s.r.o. v Praze.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
dívala jsem se na web helgroup.cz a dle IČ nejsou dodavateli náhradního plnění (tedy nejsou evidovaní jako aktéři na chráněném trhu práce). Na webu však v tuto chvíli nabízí jedno místo pro OZP, tak třeba se situace změní…

Bohdana napsal:

Dobrý den,

včera mi volala paní z telefonu, který jste uvedli výše. Nabízí sadu nožů se škrabkou jako výrobek chráněné dílny. Dočetla jsem se zde, že se jedná o podvod. Řekla jsem jí, že mi má zavolat v pátek znovu, že si koupi rozmyslím. Samozřejmě, že nyní vím, že jde o podvod. Kdyby někdo již podal třeba trestní oznámení, mohu Vám nějakým způsobem pomoci až mi bude paní volat znovu?….Nabízím pomocnou ruku.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, děkujeme za upozornění. Bohužel v tuto chvíli není úplně možné pomoci, protože není dohledatelné, zda prodejem opravdu osoby se zdravotním postižením podpoříte. Bylo by však fajn, pokud byste mohla sdílet třeba na internetu tento blogový příspěvek a varovat své známé. Děkujeme, že se zajímáte i o druhé.

Petr napsal:

Bohužel to pořád zkouší. I dnes! Stejné číslo a pořád stejná drzost! Během telefonátu jsem si naštěstí stačil najít co je to za podvod. Ptal jsem se pána, kde na mě vzal číslo a co nějaká ochrana osobních údajů, tak mi říkal, že číslo má z nějakého dotazníku, který jsem vyplňoval nedávno, z „nedávno“ se během hovoru vyklubalo rok až rok a půl zpátky a na ochranu osobních údajů mi odpověděl, jestli chci černé nebo bílé rukojeti nožů. Poslední moje otázka byla, jestli ho tahle práce podvádění lidí baví a tím skončil náš rozhovor. Snad jim dnes nepřibudou žádné další oběti!!!

Ivan napsal:

Bohužel jsem nenalitl. Dnes mi volala pani s přijemným hlasem a nabizela mi sadu švycarských nožu sama ona o sobě řekla že je pro ni velmi těžký najít práci a že ma epilepsii a nemuže byt vyučenou kuchařkou nebot by někoho pobodala ale na takovou blbost jsem nenaletěl.Volala 3x a už jsem ji to nebral.

Jindřich napsal:

Dobrý den,

teď mi volala nějaká žena, že nabízejí dárkovou sadu šperků Swarowski z chráněné dílny za zvýhodněnou cenu 599 Kč, voláno z čísla 731502484

Roman napsal:

Jednoduchá rada, jakmile se firma představí, tak se zeptejte, zda je hovor monitorovaný, z 99,9% volající sdělí, že ANO, tak řekněte, že nesouhlasíte s nahrávaným hovorem, volající hovor ukončí. I mě se dnes dovolali, díky těmto kouzelným, ale účinným slovům, byl hovor velmi krátký. Neřešte, odkud mají číslo, je to zbytečné, nikdo vás z databáze nevymaže, to byste tomu museli obětovat hodně času a ono není čas, ztrácet čas. Jinak šmejdi z čísla 277001361 již porušují zákon tím, že volajícího sami neupozorní, že je hovor nahrávaný, věřím, že nahrávky po několika dnech smažou, pro případ, kdyby se volaný bránil, že nebyl obeznámen, že je hovor nahrávaný. Takže řiďte se radou – viz začátek mého příspěvku. A kdyby řekli, že není, tak bych jim sdělil, že porušují zákon tím, že hovor nenahrávají. Oni ti prodejci vědí jen svoje naučené a na víc se nezmůžou, max. urážet člověka, kterého v životě neviděli.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, děkujeme za tip a rady. Určitě to pomůže k tomu, abyste případně nemuseli „ztrácet“ čas při hovorech s volajícími. Třeba i sami volající se zamyslí nad tím, zda je toto jediná vhodná cesta, jak své produkty mohou prodat.

Blanka Weidingerová napsal:

Dobrý den,
dnes mi volal pán, stejné telefonní číslo (226203720) s nabídkou švýcarských nožů. Jelikož pracuji v chráněné dílně moc se mi to nepozdávalo a nabídku jsem odmítla. Nakonec mi to nedalo a vyhledala jsem si Vaše stránky. Je k neuvěření co všechno jsou někteří lidé schopní udělat. Zneužít činnost chráněné dílny.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, děkujeme za zprávu. Ano, také nás to mrzí…protože to poté může komplikovat i situaci Vám a chráněné dílně, ve které pracujete…

Meg napsal:

Dobrý den, taky mně volali z chráněné dilny a nabízeli šperky. Pomoc jsem přislíbila, ale teď, po přečtení této stránky, jsem opravdu na vážkách. Jednalo se o firmu Projekt – integrace o.p.s. se sídlem Kazašská 1427/4, Praha 10. Nerada bych podporovala podvodníky a šmejdy.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, ve vašem případě se opravdu podle všeho jedná o dodavatele náhradního plnění, který splňuje podíl zaměstnanců se zdravotním postižením (tzn. 50 % z celkového počtu) či je sám OSVČ se zdravotním postižením. Informace viz portál MPSV: https://portal.mpsv.cz/web/zamestnavani-ozp/seznam-dodavatelu-np?p_auth=CvlaLXyR&p_p_id=sestavasber_WAR_sestavasberportlet_INSTANCE_YCANi5izhLvz&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=2&_sestavasber_WAR_sestavasberportlet_INSTANCE_YCANi5izhLvz_javax.portlet.action=formular.

Daniel Horký napsal:

Dobrý den, nože jsem si převzal, avšak jsem potom narazil na tento článek. Nedalo mi to a jel jsem na adresu Radlická, kde společnost sídlí. Nechal jsem si zavolat pana Cinu, se kterým jsem se malinko chytil. Trval jsem na tom, že chci vidět, kdo zabalil můj balíček. Ve skladu jsem viděl 2 tělesně postižené, co balíčky balily a dokonce měli i průkaz OZP. Proto moc nerozumím tomu, co se tu píše. Vše nepodložené teorie, bez jasných důkazů.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
děkujeme za zprávu i váš zájem. Zaměstnávání OZP může být dvojím způsobem – na volném a chráněném trhu práce. Zaměstnávání na volném trhu práce znamená, že zaměstnavatel prostě zaměstnává osobu se zdravotním postižením jako jakéhokoliv jiného zaměstnance (tato varianta je v rámci inkluze vlastně jedna z nejvhodnějších), ale rozhodně se pak nenazývá chráněnou dílnou ani ničím podobným. Může se však samozřejmě vyjadřovat, že vytváří pracovní místa pro OZP, což je však velmi komplikovaně ověřitelné a dohledatelné. Volným trhem práce je tedy myšleno zaměstnávání osob v organizacích a firmách majících méně než 50 % zaměstnanců z řad osob se zdravotním postižením. V praxi to tedy znamená, že tyto zaměstnavatelé mohou zaměstnávat osoby se zdravotním postižením, ale není v jejich silách mít status dodavatele náhradního plnění. Chráněným trhem práce je však dle zákona 435/2004 Sb., o zaměstnanosti zaměstnavatel (firma, organizace), která zaměstnává více než 50 % OZP z celkového počtu zaměstnanců nebo osoba samostatně výdělečně činná se zdravotním postižením. Vždy je však potřeba uzavřít písemnou Dohodu o uznání Úřadem práce, která se uzavírá na 3 roky a to na Úřadě práce, v jejímž obvodu má firma/organizace sídlo. Tyto zaměstnavatelé jsou pak dohledatelní v registru dodavatelů na stránkách MPSV.
Neříkáme, že každá organizace, která nabízí produkty z chráněné dílny je „podvodná“, ale že termín chráněný trh práce má svá podložená specifika. Pro názornost uvádíme ještě vyjádření MPSV: https://portal.mpsv.cz/sz/zamest/zamestnaniosob/zmeny-v-systemu-podpory-zamestnavani-ozp-od-20180101.pdf

Elis napsal:

Další věcí také je, v jaké kvalitě je nabízené zboží (zda je to vůbec Swiss/Swarovski) a zcela nepřiměřená cena…

Katka napsal:

Dobrý den, také mi volalo číslo 277 001 361 paní přímo neprofesionální, nepředstavila se jménem jen odkazem na Chráněnou dílnu. Chtěla jsem web Chráněné korálky (odkaz odstraněn) , abych se mohla podívat co bych koupila a přispěla. Volala druhý den ,to jsem nezvedla, tak volala další a nabízela šperky s elementy Swarowski. Řekla jsem jí, že se mi nic z toho nelíbí a není to můj vkus. Neustále nátlak a nabídka jiných šperků, co prý není na stránkách, nějaký slon jako přívěsek , který přináší štěstí a je levnější než jiné šperky. Neodbytná a z hlasu cítit nechuť nabízeného zboží. Databáze z které mají kontakty jsou staré přes 10 let, bohužel mne oslovila příjmením, které jsem měla jako vdaná. Dejte si pozor!!! Bohužel jsem také naletěla a čekám na PPL, které odmítnu a na e-mail mi žádné potvrzení objednaného zboží nedorazilo, již je to 3 dny.

Norbert napsal:

Dnes hovor z čísla 226225071, pán představil se jako chráněná dílna a nabízel nože. Mé číslo údajně získali z dotazníku vyplněného před více než půl rokem a prý je úplně normální, že si lidi na vyplnění tohoto dotazníku nepamatují…..

Dee napsal:

Z tohoto čísla jsem měla zmeškaný hovor včera: 226225076
Volala jsem zpět, ozvalo se „volané číslo neexistuje“, dnes volali znovu, nějaká paní Charvátová, Chráněné dílny, tak jsem řekla, že ji neznám a ať se nezlobí, že s ní mluvit nebudu. Takže pozor na ně!

Lucie napsal:

Tak dnes mi také volali, naštěstí jsem řekla že si nejdřív o tom musím promluvit s manželem ať mi zavolají zítra. Chtěla jsem se na ty nože kouknout na internetu a narazila na tento článek. Aspoň vím že je mám odmítnout.

Zuzana napsal:

Dobrý den, dnes mi volali z čísla 226 225 076. Jak vidím z příspěvků výše, zřídili si několik linek najednou. Nabízeli šperky, vyžádala jsem si webovou adresu: helpgroup.cz Webovky jsou již od prvního pohledu fejkové a hned na úvodní stránce na vás vyskočí pláč, jak jejich dobré konání Chráněné dílny OZP poškozují. Upřímně doufám, že zítra zavolají znovu, jak slíbili, abych mohla paní na telefonu sdělit, co si o jejím způsobu vydělávání peněz myslím.

Dan napsal:

Také mi volala paní z Chráněných korálků z čísla 277001361 a nabízela náhrdelník se srdíčkem a slona pro štěstí. Nic jsem nekoupil, protože takhle po telefonu nikdy nic nekupuji, ale jestli je to podvod, tak je to fááákt smutný…

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
dle dostupných informací to vypadá, že Chráněné korálky nejsou aktéry na chráněném trhu práce (http://chranenytrhprace.cz/). Nelze tedy ověřit, zda zaměstnávají osoby se zdravotním postižením nebo ne…

JOSEF napsal:

Také mi volala paní z čísla 226 225 078, nabízející nože.

Olina napsal:

Dobry den,také mi dnes volala paní z čísla 277 001 361 a také korálky nebo srdíčka.Chtěla jsem webové stránky a když to tu čtu,tak má paní smůlu,až bude volat znovu,jestli tedy bude volat.

Marcela Sobotková napsal:

Dobrý den, pokud máte nějakou negativní zkušenost se subjekty, které za účelem dosažení vyšších zisků zneužívají jakýmkoliv způsobem osoby se zdravotním postižením, a chcete se o svou zkušenost podělit, pište prosím na email [email protected]. Připravuji na toto téma reportáž pro TV Seznam. Díky.

Václav Runštuk napsal:

Dobrý den, také se mohu podělit o zkušenost s „chráněnou dílnou“. Nevím sice, jestli mé jednání nebude mít následky, protože po ukončení telefonické objednávky 29.4.2019 jsem se okamžitě snažil zpětným voláním na tel.č.: 226 225 075 ověřit sdělené údaje, ale protože číslo bylo neznáme, a pravost se nedala ověřit, jsem dnes 2.5.2019 odmítl převzetí zásilky. Zásilka byla odeslána z adresy: Chráněné dílny, Sokolovská 266/145, 180 00 Praha 8. Zdravím V.Runštuk, Hradec Králové

Jan F. napsal:

Dobrý den,

z čísla +420 732 807 940 mi volali pod záminkou telefonického prodeje „chráněná dílna“. Paní se představila, jako jejich zástupce s tím, že prodává elementy swarovski. Konkrétně se má jednat o náhrdelník a naušnice.

Zdeňka napsal:

Dobrý den, také mi dnes volala paní, jestli vím co jsou chráněné dílny a nabízela mi sadu šperků od Swarovski (srdíčko) za 699,- odmítla jsem jí, že je to dost drahé, poté mi nabídla nějaký přívěsek za 349,-, to už mi přišlo divné, tak jsem jí žádala o webové stránky, žádné mi neuvedla, jen tvrdila,že to není podvod a že si všechny dokumenty můžu přečíst až mi přijde balíček. Volala z čísla +420730896421. Odmítla jsem to a paní se ještě divila a skoro se až uraženě rozloučila.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, je moc dobře, že jste požádala o webové stránky. Žádný podnik by neměl mít potíž Vám webové stránky ukázat, popř. nadiktovat svoje IČ, abyste se mohla podívat, od koho potencionálně nakupujete.

Lucie napsal:

Dobrý den. Včera jsem si po zvažování a prohledávání internetu šla na poštu vyzvednout balíček od “Projekt integrace o.p.s.” Minulý týden mne telefonicky oslovili s prodejem šperků/klicenek (hovor nebyl monitorovaný). Pán byl ochotný, odkázal mě na webové stránky a zodpovídal mé otázky. Po pročtení této stránky a diskuze jsem znovu na číslo volala, zvedla to opět vcelku ochotná paní a sdělila mi IČO…patřící firmě Call&Sell s.r.o. Projekt integrace, jako takový se zda býti solidní firmou, která snad i handikapované zaměstnává, ale po vyzvednutí zmíněného balíčku mám obavu, že mé peníze nepřispěly na dobrou věc, nýbrž na konto pana Kisidaye (jednatele Call&Sell). Paragon je vystavený na tuto firmu, neobsahuje evidenční číslo dokladu a ani podpis osoby, která ho vystavila. Děkovný certifikát je také poněkud na rychlo vytvořený. Jsem z toho zklamaná-strávila jsem dost času vyhledáváním a prověřováním zmíněných firem a opravdu se zdálo, že peníze doputují “našim holkám”, jak pán v telefonátu zmiňoval. Ještě chci kontaktovat pana magistra Knopa (zakladatel Projektu integrace o.p.s.) a pokusit se zjistit, kde tedy peníze skončily. Ale obavám se, že je to jen další případ klamání a hraní na city.

Martin Šimek napsal:

Podařilo se vám něco zjistit? Pořád váhám jestli je to opravdu legitimní výpomoc nebo jenom velmi propracovaná lest jak legálně říkat, že to jde na podporu chráněných dílen, ale většinu zisku schrábnout na něco jiného. Protože zaměstnant pár postižených lidí a investovat zisk do nabrání dlaších lidí jsou dva nezávislé jevy.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, toto je jedna z věcí, na které jsme za dobu působení také přišli. Některé firmy se snaží alespoň o to mít jako dodavatele některou z legitimních chráněných dílen tak, aby mohli své produkty prodávat výrazně nadhodnoceně. Možná by bylo příště cestou zkontaktovat přímo Projekt integrace, zda by Vám produkty neprodali…pokud je tedy přímo vyrábějí. V podstatě však tato praktika „přeprodávání“ výrobků ke kvalitě a zaměstnávání OZP mnoho nepomáhá.

Bukacova napsal:

Také mám čerstvou zkušenost.Pry chráněná dilna- p. Piroska 277001362, obj Swarovski šperk . Ač si dávám jindy velký pozor tady jsem selhala, dnes balíček přišel , nepřevezmu ho . Díky těmto stránkám i jinym , které varují.
Je mi líto, že zneužívají lidi , kteří chtějí pomoci a kazí pověst lidem , kteří opravdu postiženým pomáhají . Sama mám těžce postižené dítě tak vím jak je to těžké.
Snad nenastanou od šmejdů další potíže

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, mrzí nás Vaše špatná zkušenost. Někdy je velmi náročné vyhodnotit, zda se jedná opravdu o chráněnou dílnu (aktéra na chráněném trhu práce) či ne. Bohužel.

Jana napsal:

Dobrý den, tak bohužel patřím také mezi důvěřivce. Nejdříve mi nabízeli šperky, ale PPL přišli nože. V zápětí volal pán a strašně se omlouval, že to není možné a nože přeci ani nemají. Ale šperky mají. Dokonce tři sady. Mám si vybrat….. jenže. Jen co pán se mnou domluvil Chráněná dílna Svatého Patrika (tel. 732 805 191) , volala paní z Chráněné dílny s.r.o., tel.226 225 070. Asi není potřeba více slov.

Michal Koudelka napsal:

Kampaň zdá se stále pokračuje.
Během posledního týdne mě bombardovala čísla 226225071-6.
Vzhledem k tomu, že mám většinou ztlumené vyzvánění, tak jsem to vzal asi na desátý pokus. Byli fakt vytrvalí.
Stále nabízejí výše zmíněné nože.
Když jsem se zeptal, kde si nože mohu prohlédnout a po té objednat, paní mi dala adresu . Tam však žádné nože nejsou, jaké překvapení.
Zdraví Michal

Veronika Grymová napsal:

Telemarketing normálně paušálně odmítám, ale protože jsem už několikrát prostřednictvím telefonického oslovení přispěla na různé charitativní projekty (s podepsanou smlouvou, ověřitelný příjemce), na nože jsem asi před půl rokem naletěla. Dnes volali znovu, z čísla 226225071, a vnucovali další nože. V žádném případě jsem nebyla vulgární, ale to, co si o nich myslím, jsem jim podala zcela explicitně.

Josef Káňa napsal:

Dobrý den,
dnes mne kontaktovala paní z čísla 730890065 s tím že volá z chráněných dílen a že koupí sady řetízku se srdíčkem a náušnicemi rovněž se srdíčkem značky Swarovski přispěji na ženy v nelehké životní situaci, které šperky skládají a balí.
Ještě mi stačila nadiktovat internetové stránky
Balíček má stát 699 kč + 75,- kč poštovné a balné. Také neopomenula říci že balíček je velice důležité převzít.
Jedná se o podvodnou dílnu?
Děkuji za radu a přeji hezký den.

S pozdravem

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
bohužel jenom z telefonního čísla toho mnoho nezjistíme. Zkuste tam zavolat, zda by Vám nesdělili IČO. Důležité může být i to, zda bude možné se jim dovolat zpátky nebo funguje telefon pouze pro odchozí hovory…

Jiří P napsal:

Dobrý den, nemáte prosím informace o firmě Call&Sell-Šperky pro dobrou věc – https://sperkyprodobrouvec-cz.webnode.cz/ ? Například paní Lucie co psala obdobný příspěvek 8. 6. 2019. Co tak pozoruji, v okolí známých se množí informace o telefonátech z téhle firmy prodávající šperky s elementy Swarovski.
Zkoušel jsem jejich IČO: 87853221 hledat na zmíněných stránkách MPSV https://portal.mpsv.cz/web/zamestnavani-ozp/seznam-dodavatelu-np ale bez úspěchu. Děkuji za jakoukoliv informaci.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, firma Call&Sell s největší pravděpodobností není aktérem na chráněném trhu práce, proto nebyli dohledatelní ani na Vámi zmiňovaném portálu. Nelze tedy říci, zda zaměstnávají OZP či nikoliv…ani na jakou dobrou věc nákupem přispíváte…

Dáša napsal:

Dobrý den,
dnes mi volali z tel čísla +420 277 001 362 a přestavili se jako chráněná dílna. Když jsem po nich chtěla aby mi rychle sdělili co potřebují, tak pán byl neurvalý . Dopručuji ani nebrat. Jedná se o prodej šperků swarovski.

Katka napsal:

Dobrý den, dnes jsem měla telefonát z čísla +420 277 001 362 (nedá se zavolat zpět) s nabídkou šperků Swarovsky kompletovaných údajně v chráněné dílně http://www.chranenekoralky.cz
Na této adrese je IČO 04832671 jak zjistím jestli jde opravdu o chráněnou dílnu? Děkuji Burdová

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
podle IČ nejsou minimálně v tuto chvíli vedení jako aktéři na chráněném trhu práce. Nově lze najít informace dle IČ o dodavatelích náhradního plnění na těchto webových stránkách: https://www.uradprace.cz/web/cz/seznam-dodavatelu-nahradniho-plneni.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,

najděte si prosím jejich IČO a zkuste podle něj dohledat dílnu ve veřejném rejstříku: https://www.uradprace.cz/web/cz/seznam-dodavatelu-nahradniho-plneni.

Crafty napsal:

Chráněné korálky, baba nabízela korálky, odmítl jsem, za 3 měsíce volala znova že prý jsem jí předtím slíbil že si je koupim, a že jestli nemám zájem tak ať to řeknu hned, že nemají čas se s každým takhle zabývat 😀 Super přístup

Přemysl Beneš napsal:

Děkuji za upozornění,
dnes mi volala paní s nabídkou podpory chráněné dílny a prodejem šperků Swarovski z tel.č.:277001365

Milan napsal:

Dobrý den,
dnes mi volali z firmy „Chráněné korálky, s.r.o.“, z telefonu 277001365, s nabídkou srdíčka Swarovski elements za cca 500,- Kč s tím, že nákupem podpořím pracovní místa pro hendikempované.
Řekl jsem, že si to musím rozmyslet, ať mi zavolají zítra.
Mají webovou stránku z níž se zdá, že skutečně zaměstnávají hendikepované, invalidní i starobní důchodce a další znevýhodněné kolegy na různých pozicích.
Na webu nabízí několik druhů šperků.
Jak jsem pak zjistil, majitelkou firmy, která vznikla v roce 2016, je DRAHOSLAVA HUSIČKOVÁ HAMRLOVÁ. Na webu justice.cz ale firma nedokládá za dobu svého působení žádné účetní uzávěrky…
Následně jsem zjistil, že stejná majitelka DRAHOSLAVA HUSIČKOVÁ HAMRLOVÁ ve stejném roce 2016 založila i firmu „Srdečné korálky s.r.o.“ a rok předtím firmu „InaMax Services s.r.o.“. Ani tyto firmy nedokládají na webu žádné informace účetního charakteru.
Už z názvu je zřejmé, že minimálně firma „Srdečné korálky s.r.o.“ podniká ve stejné oblasti jako „Chráněné korálky, s.r.o.“ a vyvstává otázka, proč si jeden a tentýž člověk zakládá 2 takové firmy?
Že by to bylo tak, že masivní telefonickou reklamní kampaní útočí na city, ohání se zaměstnáváním hendikepovaných (a je docela možné, že jedna z firem někoho takového opravdu zaměstnává), aby z lidského soucitu pak těžila druhá firma? A především majitelka těchto firem?
Jiné vysvětlení nemám…

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, bohužel je tato situace opravdu velmi komplikovaná. Termín chráněná dílna už česká legislativa nezná. Jisté je, že aktéry na chráněném trhu práce si lze najít dle IČ v registru úřadu práce. Samozřejmě je fajn, že mohou být zaměstnáváni OZP i na volném trhu práce. Bohužel je to však těžké ověřit.

Jana napsal:

Dobrý den,

před cca 14 dny mi rovněž volali z „chráněné dílny“ Chráněné korálky s.r.o., z čísla 277 001 363. Byla jsem v tu chvíli u počítače, tak jsem si rychle ověřila co se dalo (web, IČO) a jelikož vše vypadalo celkem věrohodně, souhlasila jsem s koupí šperku Swarowski za 500kč. Paní po telefonu byla moc příjemná, popisovala, kde přesně sídlí, kolik „holek“, které navlíkají šperky tam mají, atd.. Po telefonátu mi to samozřemě nedalo a začala jsem hledat podrobnosti, mluvila s pánem z těchto stránek Chráněné dílny OZP, zjišťovala, zda jsou registrovaní na stránkách úřadu práce a rovněž jsme natrefila na tuto stránku. Na základě všech těchto informací jsem se rozhodla balíček nepřevzít.

Dnes mi paní volala znovu (nedokázala jsem podle hlasu určitit, zda ta samá), zda mě pošta upozornila, že si mám vyzvednout balíček. Tak jsem jí řekla, že nic nepřevezmu a že podle všech dostupných informací se jedná o podvod, který co hůře parazituje na postižených lidech, což je podle mě opravdu podvod nejhrubšího zrna. Paní nepřešla do ofenzívy, naopak zněla velice ublíženě a říkala, že ví, co se o nich píše a až že s tím bojují, že nejsou nikde registrovaní, jelikož nejsou žádná charita a že jejich šéf je dobrý člověk, který se postiženým takto snaží pomáhat. Sdělila mi, že ona sama je postižená, má postižené nohy a pracuje z domu (z Kladna), dokonce mi dala svůj FB profil, abych se přesvědčila. Paní na profilu skutečně postižení dolních končetin má. Je možné, že je skutečně část jejich zaměstnanců handicapovaná a je i v pořádku, že nejsou nikde registrovaní a firma je „klasické“ s.r.o.? Cítím se velmi špatně při představě, že pokud se jedná skutečně o podvod, paní o ničem nemá ani potuchu a s reakcí jako byla má se musí denně potýkat. I když jsem samozřejmě nebyla do telefonu vulgární, říkám si, že jsem to určitě mohla zvládnout lépe a pokud paní vše dělá s čistým svědomím, skončily jsme silně rozrušené obě.

Děkuji za odpověď

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, ano, samozřejmě je pravdou, že osoby se zdravotním postižením (OZP) mohou být zaměstnáváni i na volném trhu práce. Chráněný trh práce je však přísnější na plnění podmínek práce pro ně. Např. nelze osoby zaměstnávat pouze na DPP a z celkového počtu zaměstnanců jich musí být minimálně 50 % OZP. Je to prostě přísnější a lze dokázat, zda opravdu OZP zaměstnávají.

Jana Smolíková napsal:

Je možné někoho nahlásit jako podvodníka, aby z daného telefonního čísla nemohl volat stále dalším a dalším lidem? Zeptám se spolužáka z gymplu, právníka.
Po delší době mi opět volali s nabídkou šperků pro chráněné dílny. Číslo 226 225 075 Mladá žena mi nabídla šperky za 1400,- od společnosti Helgroup. Když jsem chtěla vědět, jestli už mě v minulosti kontaktovali, nebo mi volá vždy jiná dílna každý měsíc. Řekla jen, že se číslo vygeneruje automaticky. Že nic neví, že je v práci první den. Volala po 19. hodině.
Na různých webech, kdo volal, všichni píšou o podvodnících. Je vidět, že už dlouho zkouší lidi oklamat, aniž by jim to někdo zatrhnul.

Ivana napsal:

Dneska i předvčerem mi volali ohledně prodeje šperků z chráněné dílny, stránka https://chranenekoralky.cz. Stejně jako výše, nátlak, jak je podpořím a jak to bude výhodné bez poštovného. Tel číslo 277 001 365. Když jsem jejich IČO zadala dle rady výše k vyhledání do seznamu dodavatelů náhradního plnění, tak toto IČO 0483267 tam nefiguruje. Díky těmto stránkám jsem nenaletěla, děkuji 🙂

Lada napsal:

Dobrý den. Dnes mi volali z tel .čísla 721850229 a představili se jako firma Šperky pro dobrou věc s tím, že jsou chráněná dílna
(IČO 08079137) . Nabízeli mi k prodeji šperky , že nákupem podpořím chráněná místa. Chci se Vás dotázat, zda je možno někde ověřit, že jde skutečně o chráněnou dílnu ? Ve výše uvedených odkazech jsem ji nenašel, ale to neznamená, že tam není. Mohl jsem hledat špatně. Děkuji za odpověď.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den, lze ověřit, zda jsou aktéry na chráněném trhu práce prostřednictvím následujícího odkazu: https://www.uradprace.cz/seznam-dodavatelu-nahradniho-plneni. Ideální tam je zadat IČ.

Mirek napsal:

Dnes mne „lámala“ na zakoupení šperků paní, která byla dost sebevědomá a po vyslovení mých pochybností začala být až arogantní. Volala z tel. čísla 277 001 366.

zveřejnit komentář