Koronavirové období a chráněné dílny

Na tabuli napsaný nápis SOLIDARITA

Koronavirové období a chráněné dílny

Koronavirové období dostihlo jako mnoho dalšího odvětví i chráněné dílny. Velké množství dílen nabízí pohostinství, cukrářské výrobky, keramiku, umělecké produkty apod. A je jasné, že většina z toho není možné provádět na „homeoffice“.

Do 24.3. budou uzavřeny také Cukrárna Čistá duše v Hlinsku, Bistro Čistá duše v Havlíčkově Brodě, příjem do opravny bot v Chotěboři nebo prodej keramiky v havlíčkobrodské nemocnici. Naopak se toto opatření se netýká Krámku v areálu havlíčkobrodské Psychiatrické nemocnice nebo Sběrna šatstva a prádelna v Chotěboři.

Chráněné dílny Fokus Vysočina s.r.o.

I chráněné dílny se však maximálně snaží najít způsoby, jak mohou své služby dále efektivně nabízet. Ale více než kdy jindy budou potřebovat pomoct. Už na konci roku 2019 bylo v článku na iDNES avizováno, že práce pro osoby se zdravotním postižením je stále méně. A v tomto okamžiku se dá predikovat, že jako ostatní podnikatelé budou mít i ti „sociální“ potíže.

Jak podpořit v dnešní době chráněné dílny?

Jak podpořit v dnešní době chráněné dílny je poměrně složité, ale určitě ne nereálné! Řada z nich nabízí e-shopy nebo odběr na základě telefonické či mailové domluvy. Možná právě teď máte možnost si najít čas a produkty si prohlédnout . Někteří lidé dokonce podporují dílny, které např. šijí roušky, které (můžeme si dovolit říct) potřebuje opravdu každý.

Kde koupit roušky z chráněné dílny?

Řada chráněných dílen prodává textilní produkty, a tak není divu, že nabízí širokou škálu roušek! Ochrana veřejného zdraví ve spojení se šikovnými pracovníky chráněných dílen vytváří široký sortiment produktů jako jsou třeba roušky! Pro děti i dospělé, pestré i jednobarevné!

Dílny, kde si můžete nechat vyrobit a poslat roušky jsou např. následující:

Víte o dalších chráněných dílnách, které šijí roušky? Nebo víte o někom, kdo by rád pracoval v chráněné dílně a pomohl jí se šitím! Dejte nám vědět na mail: [email protected].

zveřejnit komentář