Konto Bariéry slaví 25 let!

Konto Bariery logo

Konto Bariéry slaví 25 let!

Jak na trh práce a kdo může pomoct? Seznamte se s Burzou práce Konto Bariéry aneb krátké „okénko“ do projektů podporujících osoby se zdravotním postižením na trhu práce.

Projekt Pomáhejme si navzájem – Integrace bez negace má za cíl podporovat osoby se zdravotním postižením na trhu práce. Neméně důležité je však pomoci těmto osobám najít vhodnou práci, která pro ně bude smysluplná a při níž budou moci rozvíjet svůj potenciál. Při hledání této tématiky jsem narazila na projekt s mottem: „Pomáháme vracet lidi do života“, který se zabývá zaměstnáváním osob se zdravotním postižením na trhu práce.

Zaměstnanci a potřesení rukouTento projekt sdružuje zaměstnavatele, kteří nabízejí práci pro osoby se zdravotním postižením i potencionální zaměstnance a to formou přehledné webové stránky, kde lidé najdou nejenom nabídky práce, ale i poradenství zaměřené na to, jak začít či hledat. Zaměstnavatelé zde mohou využít i konzultace k přizpůsobení pracovního prostředí pro potencionální zaměstnance s různorodými obtížemi.

Pomyslnou „taktovku“, která udává projektu linii i řád má Konto Bariéry, které tento rok slaví už své čtvrtstoletí, po jehož dobu získává nejenom finanční podporu pro organizace, pro něž mohou být životně důležité, ale i zaštiťuje např. ocenění Zaměstnavatel bez bariér, jehož cílem je „ocenit organizace zaměstnávají handicapované nikoliv za účelem splnění tabulkových požadavků, nýbrž kvůli jejich schopnostem, na něž handicap nemá vliv. Cena podpoří ty firmy, které vytvářejí podmínky pro lidi s postižením jako pro plnohodnotné zaměstnance schopné plnit náročné úkoly v komerční sféře.“

Ke krásnému výročí samozřejmě gratulujeme a přejeme další úspěšné nejenom čtvrtstoletí s novými i stávajícími úžasnými projekty.

 

zveřejnit komentář