Integrace bez negace – Pomáhejme si navzájem

Boris Pazdera, Hana Pazderová, Marek Lapka, UnBounded

Integrace bez negace – Pomáhejme si navzájem

Aneb jak se Marek Lapka, Hana Pazderová a Boris Pazdera z UnBounded a Volnočasovek SPORT dostali k projektu Integrace bez negace – Pomáhejme si navzájem…

Je to s podivem, že už je to rok, co jsem dopsala diplomku a hledala chráněnou dílnu v Praze, kterou by mohla s tiskem oslovit. Po velmi dobrých zkušenostech z Ladílny v Hradci Králové, kde jsem tiskla bakalářské práce a podle hesla, „neměň, co funguje“, jsem se snažila najít další chráněnou dílnu, ale teď už v Praze.

Kupodivu jsem nenašla, což není nic divného, vzhledem k tomu, že moje uživatelská znalost internetu je na úrovni, jak se říká „běžného Franty uživatele“. Při jedné společné večeři jsem o tom mluvila s Márou a Borčou, kteří tomu samozřejmě nevěřili. A kupodivu taky nic vhodného nenašli… v tu chvíli jsme si už byli jistí, že něco takového stojí za to vytvořit – službu, která propojí zákazníka s chráněnými dílnami… Určitě bychom nebyli jediní, kteří by něco podobného ocenili… a pak už to šlo ráz na ráz.

Na internetu jsme si všimli, že O2 smartUP hledá nové projekty, které by mohl podpořit, a tak jsme to zkusili. Před půl rokem jsme podali s Borčou projekt Pomáhejme si navzájem – Integrace bez negace, absolvovali školení a pěkný víkend v Orlických horách, zkusili si prezentaci projektu a vylaďovali „chybičky“ v přípravné fázi, než se naplno pustíme do realizace. V lednu jsme naplnili aplikaci Trello úkoly a trnuli, zda všechno zvládneme.

Mno, zda jsme to zvládli a web Chráněné dílny OZP plní funkce, které jsme si dali za cíl, byste nám asi nejlépe mohli zodpovědět vy 🙂 Je dostatečně přehledný, nabízí prostor pro vytvoření kreativního profilu pro chráněnou dílnu a při tom v něm můžete lehce najít dle filtrů službu, kterou potřebujete?

Nenechte si utéct příležitost…
…ať už prostřednictvím propracovaného profilu, kterým můžete dát najevo ostatním, že vaše služby stojí za to
…udělat si radost a při tom podpořit chráněné dílny koupí kvalitních produktů a služeb.

Tým projektu Pomáhejme si navzájem – Integrace bez negace

Komentáře

Několik komentářů k příspěvku "Integrace bez negace – Pomáhejme si navzájem"
Hana Bubeníčková napsal:

Tzv. zaměstnavatele zaměstnávající nad 50 % OZP najdete zde:
http://portal.mpsv.cz/sz/zamest/zamestnaniosob/katalogorganizaceozp
Katalog obsahuje dost zastaralá data, ale obsahuje přes tisícovku subjektů.

Termín „chráněné dílny“ v našem právním systému byl nahrazen termínem „chráněné pracovní místo“. Za chráněnou dílnu tak lze považovat jakýsi soubor chráněných pracovních míst se společnou pracovní náplní nebo který tvoří např. nějaké pracoviště. Ne všichni zaměstnavatelé zaměstnávající nad 50 % OZP tvoří cosi jako chráněné dílny. Mají jednotlivá místa vymezená pro OZP.

Počítání oněch 50 % OZP neznamená, že daný zaměstnavatel má více než 50 % zaměstnanců OZP. OZP s invalidním důchodem 3. st. (tzv. OZP s TZP) se počítá 3x, takže zaměstnavatel zaměstnávající 3 zaměstnance a z toho je 1 zaměstnanec OZP s TZP, slpňuje podmínku zaměstnavatele zaměstnávajícího nad 50% OZP.

Hana Bubeníčková

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Vážena paní Bubeníčková,
velmi děkujeme za Váš komentář k tématu, kterému se podrobněji věnuje v článku O nejenom společenské odpovědnosti firem. Za příspěvek i doplnění jsme vděční a doufáme, že prostor pro vyjádření se k tématům bude hojně využíván i nadále.
Těšíme se na Vaši další návštěvu webu.

Břetislav Verner napsal:

Podívejte se na stránku AZZP, odkaz „náhradní plnění“ – Asociace se touto problematikou již velmi dlouho a opravdu velmi dlouho zabývá. Pokud váš projekt míníte vážně, měli byste s AZZP spolupracovat.

Hanka - Chráněné dílny OZP napsal:

Dobrý den,
děkujeme za upozornění, jsme vždy rádi, když může dojít k propojení našeho projektu s dalšími. Naší snahou samozřejmě je, aby byl co nejvíce prospěšný a věděli o něm ti, jimž je primárně určen. Díky za jakýkoliv podnět pro případnou spolupráci a těšíme se i na další.
Hanka

zveřejnit komentář